۷ مورد از مزایای رادیاتور شیشه ای که میتواند دید شما را به تهویه مدرن تغییر دهد
مزایای رادیاتور شیشه ای

۷ مورد از مزایای رادیاتور شیشه ای که میتواند دید شما را به تهویه مدرن تغییر دهد

از عمده ترین مزایای رادیاتور شیشه ای کاربرد در زیبایی و دکوراسیون منازل مدرن امروزی است‌. این نوع طراحی توانسته نظر معماران داخلی را جلب کند.

درباره‌ی مزایای رادیاتور شیشه ای چه میدانید‌؟ از نظر شما چگونه میتوان تشخیص داد که برای منزل مد نظر چه رادیاتوری مناسب است‌؟ مزایای رادیاتور شیشه ای بیشتر است یا معایبش‌؟ رادیاتور شیشه‌ای همانطور که از نامش پیداست عمدتا از شیشه طراحی شده است یعنی گرمایش را از شیشه به محیط انتقال میدهد‌. این نوع از رادیاتور را میتوان در منازل مدرن و هتل‌ها ببینید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مزایای رادیاتور شیشه ای با تیم تولید محتوای زرین تهویه ایرانیان همراه باشید.

منظور از رادیاتور شیشه‌ای چیست‌؟

قبل از بررسی معایب و مزایای رادیاتور شیشه ای بهتر است کمی با آن آشنا شوید. این رادیاتور میتواند گرمایش را به گونه‌ای ارائه دهد که نه سروصدا شما را اذیت کند نه این تهویه مطبوع باعث بروز بو در محیط میشود‌.

از نظر ظاهری رادیاتور شیشه‌ای بسیار زیباست یعنی با هر نوع دکوراسیونی میتواند سازگار باشد. این سازگاری برای دکوراسیون خانه‌، بوتیک‎‌، هتل و… بسیار کاربرد دارد. این نوع از رادیاتور در ابعاد مختلف وجود دارد تا شما بتوانید آن را هر جای منزل که میخواهید حتی در حمام نیز نصب کنید. این نوع از رادیاتور قابلیت نصب بر دیوار‌، قابلیت قرارگیری بر روی پایه جهت قرارگیری بر روی زمین را دارد.

مزایای رادیاتور شیشه ای

گرما در رادیاتور شیشه‌ای چگونه است‌؟

گرما این رادیاتور به کمک پدیده‌ی همرفت در محیط پراکنده میشود‌. این چرخه کمک میکند که هوای محیط گرم شود‌. در این پدید هوای گرم بدلیل چگالی بالا میرود و هوای سرد در کف باقی میماند و هوای سرد با گرمایش رادیاتور گرم میشود.

رادیاتور شیشه‌ای چه خصوصیاتی دارد؟

۱. زیباست

از خصوصیات و همچنین از مزایای رادیاتور شیشه ای ظاهر این رادیاتور است‌. که از نظر ظاهر فیزیکی زیبا و چشم نواز است.

۲. برای ساکنین خطرناک نیست

این رادیاتور گرمای همگن را ایجاد میکند. و همچنین بصورت همگن دما را کنترل میکند یعنی اینگونه نیست که در یک قسمت از منزل سرما حس شود و در قسمت دیگر گرمای زیاد حس شود. پس برای انسان مشکلی ایجاد نمیشود.

همچنین علاوه بر گرمای یکسان این گرما عاری از هرگونه غبار و گاز مضرر است پس میتوان گفت این نوع از رادیاتور برای افرادی که آلرژی دارند مناسب است.

این رادیاتور از دو ورق شیشه شفاف ساخته شده است. پس میتواند از رادیاتور شما محافظت کامل را بکند و همچنین میتواند دمای سطح به ۷۵ درجه سانتی گراد برسد و در انتقال انرژی توان ۷۰ درصدی دارد. و در کنار همه اینها هیچ بو و صدایی تولید نمیکند. پس میتوان گفت کارایی نزدیک به صد در صد دارد.

مزایای رادیاتور شیشه ای

۱. هزینه نصب کم

از نظر هزینه نصب بسیار اقتصادی هستند. در حالی که هزینه نصب و حتی سرویس سیستم‌های گرمایشی خیلی بیشتر است.

۲. حمل و نقل آسان

حمل و نقل این دستگاه آسان است. این از یکی از ویژه‌ترین مزایای رادیاتور شیشه ای است. که این یعنی این دستگاه منعطف است و شما میتوانید در انتقالات و اسباب کشی این دستگاه را باز کنید و با خودتان ببرید.

۳. تنوع گسترده

انواع و اقسام جنس‌ها در رادیاتور شیشه‌ای دیده میشود‌. این نوع از رادیاتور میتواند در جایگاه حوله خشک نیز مورد استفاده قرار بگیرد و از جنس آینه‌ای نیز قابلیت ساخت دارد که باعث میشود فضای شما حتی بزرگتر دیده شود‌.

۴. مصرف بهینه انرژی

از مزایای رادیاتور شیشه ای این است که هدر رفت انرژی در آن دیده نمیشود‌. یعنی خود دستگاه اتلاف گرما ندارد پس میتواند خیلی راحت فضا را همگن گرماهی کند. پس از نظر مصرف انرژی اقتصادی و بدون هدر رفت است.

۵. نیازی به سوخت ندارد

از مزایای رادیاتور شیشه ای این است که نیازی به سوخت فسیلی یا حتی روغن ندارد. در کل میتواند از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده کند این منابع مانند باد‌، فتولتائیک و … میباشد‌.

۶. قابل تنظیم است

دارای ترموستات است که به تنظیم شدن آن بسیار کمک میکند. این تنظیم شدن میتواند هزینه‌های مصرف انرژی را کنترل و کاهش دهد. البته هستند مواردی که نمیتوانند گرما را تنطیم کنند و برخی از انها مستقیما به پکیج گرمایی وصل هستند که از طریق آن قابلیت کنترل دارند. جعبه کنترل میتواند بصورت ورقه نازک روی کف و یا روی دیوار نصب شود تا در دسترس باشد‌.

مزایای رادیاتور شیشه ای

۷. امکان چاپ طرح بر روی صفحه

از جالب ترین مزیت‌های این رادیاتورها این است که قابلیت چاپ بر سطح خود را دارد و شما میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید هم گرما استفاده کنید و هم یک تابلو با طرح دلخواه خود را داشته باشید.

معایب رادیاتور شیشه ای

  • رادیاتور شیشه‌ای سفارشی قیمت بالایی دارد
  • بیشتر این رادیاتورها غیر قابل کنترل هستند و روی ۶۵ درجه تنظیم هستند.
  • ممکن است آلوده شوند.
  • ممکن است در اثر ضربه شکسته شود.
  • نمیتوانید مستقیما لباس و حوله خیس را روی آن قرار دهید.

در پایان

ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید. در این مقاله با مزایای رادیاتور شیشه ای آشنا شدیم. اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید و اگر در این زمینه اطلاعات اضافه دارید برای ما نیز بنویسید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.