بررسی علت بوی بد کولر گازی
علت بوی بد کولر گازی

بررسی علت بوی بد کولر گازی

علت بوی بد کولر گازی به هنگام روشن شدن یکی از مشکلاتی است که اکثرا در تابستان با آن مواجه هستیم. برای دانستن علت و راه حل آن با ما همراه شوید.

از علت بوی بد کولر گازی چه میتواند باشد‌؟ چگونه میتوان این علت‌ها را از هم تشخیص داد‌؟ از نظر شما چگونه میشود از بروز این بو‌های بد جلوگیری کرد‌؟ برای حل مشکل باید در علت یابی کوشا باشید. پس با تیم تولید محتوای زرین تهویه ایرانیان همراه باشید…..

بررسی علت بوی بد کولر گازی

۱. کپک و قارچ

بطور کلی کولر گازی فضایی است که رطوبت در آن بالا است و در جایی که رطوبت باشد خیلی راحت کپک و قارچ رشد میکند. این میکروارگانیسم‌ها برای اینکه اعلام حضور کنند باعث بروز بوی نامطبوع در دستگاه تهویه مطبوع شما میشوند. چون در فضای بسته قرار گرفته‌اند این موضوع باعث شده کلنی این میکروارگانیسم‌ها در دید مصرف کننده قرار نگیرد و با تجمع بیش از حد این کلنی‌ها منجر به ایجاد بو میشود.

راه حل چیست؟ شما میتوانید فیلترهای مرتبط را با این بخش‌ها را تمیز یا به کل تعویض کنید و یا اگر نشتی در مجرای کولر دیده میشود را برطرف کنید در این شرایط مشکلات به حداقل میرسد. میتوانید از رطوبت‌گیر استفاده کنید و این رطوبت‌گیر را به سیستم HVAC متصل میشود و رطوبت اضافه حذف میشود‌.

منشا این میکروارگانیسم‌ها از کجاست‌؟ دانستن علت بوی بد کولر گازی با پیدا کردن منشا این میکروارگانیسمها ارتباط مستقیم دارد. اگر یک زمین محیطی خاکی برای سیستم شما تعبیه شده میتوان گفت به احتمال زیاد این قارچ و کپک از آن خاک و رطوبت منتقل شده است. و راه غیرمستقیم این است که گرد و غبار به داخل سیستم وارد میشود و آلوده سازی صورت میگیرد.

همه این پاک‌سازی‌ها را در هنگام راه‌اندازی در فصل بهار باید انجام شود تا در هنگام روشن کردن دستگاه با این بوها مواجه نباشید.

علت بوی بد کولر گازی

۲. بوی دود اگزوز

برای کارکرد بهتر موتور دستگاه‌ها بین ایرانیان یک قاعده کلی وجود دارد آن هم روغن‌کاری دستگاه است. از علت بوی بد کولر گازی میتوان به نشتی روغن در کولر گازی اشاره کرد. این موضوع موضوعی نیست که بشود خودتان حلش کنید. در این شرایط توصیه میشود از متخصصان کمک بگیرید.

۳. بوی سوختن

اگر از تهویه مطبوعتان بوی سوختن حس میشود قطعا چیزی در حال سوختن است. این مشکل میتواند جدی باشد. وقتی موتور بیش از حد گرم میشود ممکن است قطعات پلاستیکی شروع به آب شدن و ذوب شدن کنند و یا ممکن است در موارد جدی‌تر مشکلی در سیم کشی ایجاد شود. در این شرایط خیلی سریع کولر را خاموش کنید و مشکل را با متخصصان در میان بگذارید در غیر اینص.رت در برق و مکانیک دستگاهتان ایراد ایجاد میشود‌.

۴. بوی لاشه حیوانات

علت بوی بد کولر گازی که بویی شبیه لاشه مرده حیوانات میدهد میتواند گیر افتادن لاشه پرنده یا موش یا موجودات کوچکی در درون یونیت داخلی و خارجی دستگاه شما باشد. پس خیلی سریع دستگاهتان را مورد بررسی قرار دهید و اگر با لاشه مواجه شدید آن را حذف کنید و خیلی سریع دستگاه را پاک سازی کنید‌.

علت بوی بد کولر گازی

۵. بوی استون

این مورد از بوهای خطرناک است این مورد میتواند ناشی از نشت گاز از دستگاه باشد و به سرعت فضا را پر کند در این شرایط سریعا دستگاه را خاموش کنید و از متخصصان کمک بجویید.

در پایان

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله به علت بوی بد کولر گازی اشاره کردیم. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید نظراتتان را برایمان بنویسید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.