۷ مزیت کولر گازی اینورتر در برابر کولر های معمولی
مزایای کولر گازی اینورتر

۷ مزیت کولر گازی اینورتر در برابر کولر های معمولی

در حال حاظر تنوع بسیاری در انواع سیستم های تهویه مطبوع وجود دارد. و همین گستردگی باعث بوجود آمدن انتخاب های زیادی برای خریداران می شود. از سایز و اندازه های مختلف گرفته تا تجهیزات و سازکار های متنوع؛امروزه هر کولر گازی برای انواع نیاز ها موجود و قابل تهیه است. یکی از محبوب ترین گزینه های موجود در بین کولر گازی اینورتر می باشد. اما ممکن است که بسیاری از افراد از نحوه عملکرد کولر گازی های مجهز به سیستم اینورتر و ویژگی های منحصر به فرد آن بی اطلاع باشند.

به همین دلیل در این مقاله به بررسی جامع ترین نکات این مدل از کولر های گازی و مزایای کولر گازی اینورتر در برابر نمونه های قدیمی و معمولی خواهیم پرداخت. پس در ادامه همراه ما باشید…

کولر گازی اینورتر به چه معناست؟

ابتدا باید به این مسئله بردازیم که خود واژه اینورتر (Inverter) چیست!؟ اینورتر یک قطعه و مبدل برق دستگاه های الکترونیکی است. که جریان مستقیم را به متناوب تبدیل می کند. به زبان ساده تر این سیستم با بهره گیری از دو کمپرسور از خاموش و روشن شدن مداوم آن جلوگیری می کند. در این نوع سیستم ها استارت اولیه یکبار زده می شود و در طی روند کاری سیستم تهویه دستگاه روشن و خاموش نمی شود بلکه با کم کردن دور موتور عملکردش را تنظیم می کند. به کمپرسور های بکار رفته شده در کولر گازی اینورتر کمپرسور دور متغیر می گویند.

اما در سیستم های معمولی که فاقد اینورتر هستند هر بار کمپرسور به وسیله تجهیزات تنظیم دما، روشن و خاموش شده و در نتیجه این اقدام شوک الکتریکی قابل توجهی به سیستم برق وارد می شود. به همین دلیل است که کولر گازی اینورتر را به نام کولر های کم مصرف می شناسند. که عمر مفید و بهره وری بالاتری نیز نسبت به سایر مدلها دارند.

در مقاله “معرفی سیستم تهویه مطبوع DVM اینورتر” به طور کامل به نحوه کارکرد این سیستم ها پرداخته ایم. که پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر آن را نیز مورد بررسی قرار دهید.

شاخص ترین مزایای کولر گازی اینورتر

مزایای کولر گازی اینورتر

کاهش هزینه ها

با استفاده از تکنولوژی کولر گازی اینورتر سیستم شما مجبور نخواهد بود برای مدت طولانی با تمام توان و ظرفیت کار کند. و از این بابت هزینه ای که در قبال پرداخت چند برابری قبض برقتان باید پرداخت کنید به نسبت زیادی کاهش خواهد یافت.

دوستدار محیط زیست

از اصلی ترین مزایای کولر گازی اینورتر در برابر کولر های معمولی و به اصطلاح روش های سنتی حفاظت از محیط زیست می باشد. به این خاطر که کارکرد کمپرسور در این سیستم ها قابل تنظیم و کنترل است. و شما می توانید بر اسا نیاز و انتظاراتتان آن را تنظیم و شخصی سازی کنید. اما دردستگاه های عادی این فرایند و کارکرد کمپرسور به صورت ثابت و یکنواخت خواهد بود.و این شرایط تفاوتی ایجاد نمی کندکه شما درجه دستگاه را بر روی حالت حداکثری یا حداقلی تنظیم کرده باشید.

همین عامل خود می تواند یکی از دلایل کاهش مصرف انرژی و حفاظت از منابع طبیعی باشد.

کارکرد کم صدا

با اینکه کولر گازی اینورتر به طور مداوم خاموش و روشن نمی شود. اما روند کارکرد آن به طور غیر یکنواخت و کم و زیاد شدن فعالیت کمپرسور باعث این می شود که مکانیسم عملکردی این کولر ها به نسبت آرام تر و کم صدا باشد. در صورتی که سیستم های عادی به طور ممتد و پیوسته کار می کنند تا دمای مورد نظر را تامین کنند و همین عامل باعث اذیت شدن کاربران فضا که در طولانی مدت در معرض این صدا قرار می گیرند می شود.

عمر مفید بیشتر

کولر گازی اینورتر دقیقا مصداق مثال “رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود” است. بدون شک تکنولوژی سخت افزاری کولر گازی اینورتر در اثر نوع کارکردی که دارد نتنها بهره وری بالا تری دارد بلکه طول عمر قطعات را نیز تا حد چشمگیری افزایش می دهد.

تعدیل سریع تر هوا

یکی دیگر از مزایای کولر گازی اینورتر نسبت به مدل های عادی و معمولی قابلیت تعدیل سریع تر هوا است. فرقی ندارد که هوا سرد باشد یا گرم در هر صورت این سیستم در سریع ترین زمان ممکن شما را به دمای مطلوبتان می رساند و در همان سطح نگه می دارد. بنابراین حتی با گذشت زمان و کارکرد مداوم دستگاه دمای محیط سرد یا گرم تر حد مطلوب نمی شود.

قابلیت هوشمند سازی

از آنجایی که کولر گازی های اینورتر به نوعی نسل جدید و تکامل یافته تری از دیگر کولر های گازی محسوب می شوند بنابراین قابلیت های جدیدی به آنها افزوده شده و می توانند فعالیت و تنظیم متنوع تری را نیز شامل شوند.به طور مثال شما می توانید برای روشن و خاموش شدن اتوماتیک آن برنامه مشخصی را بدهید تا بر اساس آن عمل کند. به طور کلی تنظیمات این دستگاه ها انعطاف پذیر تر از دیگر انواع کولر گازی است.

نحوه عملکرد کولر گازی اینورتر در برابر نمونه معمولی

در پایان

در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی ویژگی و مزایای کولر گازی اینورتر به جنبه های مختلف آن بپردازیم. البته نباید این نکته را فراموش کرد که این سیستم ها در کنار تمام قابلیت هایشان معایبی نیز همچون قیمت بالا تر و تعمیرات دشوار را شامل می شوند. امیدواریم این محتوا برای شما مفید و موثر بوده باشد. لطفا نظرات و تجربیات خودتان را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید جهت مشاهده انواع کولر گازی و سیستم های تهویه مطبوع به بخش محصولات سایت زرین تهویه مراجعه کنید. همچنین در صورتی که ساکن شهر مشهد هستید می توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه زرین تهویه به صورت حضوری از مشاوره ماهر ترین مشاوره های این حوزه استفاده و اقدام به خرید کنید. برای مطالعه مقالات مرتبط بیشتر از وبلاگ زرین تهویه بازدید نمایید.