راهنمای خرید کولرگازی ال جی
هواساز ال جی

راهنمای خرید کولرگازی ال جی

انواع متفاوتی از کولرگازی ها وجود دارد. از کولرگازی مرکزی که تمام خانه را خنک می‌کنند گرفته، تا کولرگازی های پنجره‌ای و یا مینی اسپلیت ها که فقط توانایی خنک کردن یک اتاق را دارند. نوع دیگری از کولرگازی ها نیز هستند که می‌توانند هم زمان کل خانه را سرد کنند (چند منطقه‌ای) که البته کولرگازی مرکزی به حساب نمی‌آیند. خرید کولرگازی سرمایه گذاری بزرگی محسوب میشود. پس شما باید بتوانید به خوبی کولرگازی های مختلف را ارزیابی کرده و بهترین نوع آن را انتخاب کنید. زمانی که می‌خواهید میزان خنک کردن یک گاراژ، یک اتاق یا چندین اتاق را توسط کولرگازی ارزیابی کنید، باید به میزان راندمان انرژی آن، کیفیت ساخت، سهولت استفاده و نگهداری، ضمانت و قیمت آن توجه داشته باشید. شرکت تولید کولر گازی ال جی از جمله تولیدکنندگان شناخته شده به ویژه در زمینه تولید کولرگازی های کوچک‌ هستند.

SEER و EER

زمانی که شما قصد خرید یک کولرگازی را دارید به احتمال زیاد بیشتر به امتیاز EER آن توجه میکنید تا امتیاز SEER بنابراین این موضوع مهمی است که از تفاوت بین این دو امتیاز مطلع باشید.

SEER امتیازی برای میزان راندمان انرژی فصلی هواساز می‌باشد و قدرت خنک کنندگی آن را در یک فصل با دمای معمولی نشان می‌دهد. و این میانگینی از بالاترین و پایین ترین میزان مصرف انرژی کولرگازی در یک خانه معمولی است. امتیاز SEER به طور معمول در کولرگازی های بزرگ و مرکزی استفاده می‌شود. این امتیاز می‌تواند از ۸ تا ۳۰ تغییر یابد اما به طور کلی، تعداد کمی از کولرگازی ‌ها هستند که امتیازی بالاتر از ۲۴ داشته باشند.

EER روشی قدیمی برای محاسبه میزان کارآمدی انرژی کولرگازی ها است. با این حال این نوع اندازه گیری ثابت و دقیق است زیرا میزان مصرف انرژی در اوج هوای خنک را نشان می‌دهد و تغییرات دمای فصلی در میزان امتیاز EER محاسبه نمی شود. این امتیاز به طور معمول در کولرگازی های کوچک پنجره ای و دیواری، اسیلیت‌های کوچک و یا کولرگازی ‌های قابل حمل استفاده می‌شود و می‌تواند از ۶ تا ۱۶ تغییر یابد.

پس هر دو امتیاز SEER و EER برای بیان میزان کارآمدی کولرگازی استفاده می‌شود. با این حال دولت آمریکا دستور داده که فقط امتیاز SEER بر روی کولرگازی ها نمایش داده شوند.

این دولت برای سهولت در انتخاب کولرگازی مناسب و مصرف بهینه انرژی، کشور را به سه قسمت تقسیم کرده است:

  • کولرگازی های مناطق شمالی نباید SEER کمتر از ۱۳ داشته باشند
  • کولرگازی های مناطق جنوبی نباید SEER کمتر از ۱۴ داشته باشند.
  • کولرگازی های مناطق جنوب غربی نباید SEER کمتر ۱۴ و EER کمتر از ۱۱ داشته باشند.

بهترین ویژگی های کولرگازی ال جی

برخلاف خیلی از برندهای بزرگ، برند ال جی کولرگازی های مرکزی تولید نکرده است. ولی به جای آن این برند، بر ساخت کولرگازی های کوچک پنچره ای و دیواری و یا کولرگازی های قابل حمل که برای خنک کردن ۱ تا ۸ منطقه از خانه استفاده می شود، متمرکز شده است. به طور کلی کولر گازی های ال جی با قیمت مناسب، کارآمدی بالا و قابل اطمینان هستند.

کولرگازی های ال جی در طول چندین سال، فناوری‌های خود را توسعه داده است از جمله :

تکنولوژی جریان متفاوت مبرد (خنک کننده)

کولرگازی های ال جی با فناوری منحصر به فرد خود باعث از بین رفتن اتلاف انرژی و در نتیجه ذخیره انرژی بیشتر شده‌اند.

کولرگازی‌ ال جی، ضد خوردگی و زنگ زدگی

یک روش اپوکسی ضد خوردگی در انواع کولرگازی های ال جی استفاده شده که مانع از زنگ زدن سیم پیچ هایی که در خارج از خانه قرار گرفته، می‌شود و این خود باعث حفظ شدن خواص انتقال حرارتی سیم پیچ‌ها در طول زمان‌های طولانی می‌شود.

کمپرسور معکوس کننده (اینورتز) دوتایی کولرگازی ال جی

کمپرسور اینورتر دوتایی ال جی، در بیشتر کولرگازی ها به طور مداوم تنظیم می‌شود تا بتواند دمای مطلوب را حفظ کند. این نوع از کولرگازی‌ ال جی فرکانس چرخشی گسترده تری دارند بنابراین محیط را سریع تر خنک می‌کنند و سر و صدای کمتری نیز به وجود می‌آورند و همچنین انرژی بیشتری را نسبت به کمپرسور‌های معمولی ذخیره می‌کنند

تکنولوژی هوشمند کولرگازی ال جی

کنترل از راه دور کولرگازی های ال جی
کنترل از راه دور کولرگازی های ال جی

این تکنولوژی باعث می‌شود شما بتوانید کولرگازی ال جی خود را از هرجا که می‌خواهید خاموش یا روشن کرده و یا دمای آن را در حد معینی تنظیم کنید.

مشکلات کولرگازی های ال جی

هیچ برندی عالی و بدون ایراد نیست. اکنون می‌خواهیم نگاهی به کمبودهای کولر گازی های ال جی بیندازیم:

ضمانت محدود کولرگازی ال جی

برند ال جی برای کولرگازی های قابل حمل، پنجره ای و دیواری تا ۱ سال ضمانت می‌دهد. و برای نوع دیگری از کولرگازی های چند منطقه‌ای درونی و بیرونی خود تا ۵ سال ضمانت دارد. در این گونه از کولرگازی ها دو سال ضمانت اضافی برای کمپرسورها نیز داده می‌شود

تمام این گارانتی‌ها برای تعویض و یا تعمیر قطعات محسوب می‌شوند و برند ال جی به هیچ عنوان کل سیستم کولرگازی را جایگزین نخواهد کرد.

بررسی نامطلوب کولرگازی ال جی توسط مصرف کنندگان

در نظرسنجی که حدود ۹۷ مصرف کننده در آن شرکت کردند، کولر گازی های ال جی امتیاز ۱.۵ از ۵ را به خود اختصاص دادند. مصرف کنندگان این موضوع را خاطر نشان کردند که کولر گازی های ال جی که از سال ۲۰۱۲ تا امروز ساخته شدند نتوانسته اند به اندازه کولرگازی های قدیمی تر پایدار و ماندگار باشند. آن‌ها همچنین این موضوع را عنوان کردند که کولر گازی های ال جی بعد از ۲ تا ۴ سال استفاده به دلیل مشکلاتی که در کمپرسور یا دیگر اجزای آن ایجاد می‌شود از کار می افتند. البته این کاملا طبیعی است که همواره نظرات منفی مشتریان در مورد محصول بیشتر از نظرات مثبت باشد، زیرا معمولا کسانی که از محصول راضی بودند وقت خود را صرف نظر دادن در مورد آن محصول نمی‌کنند.

با توجه به این نکته شایان ذکر است که در سال ۲۰۱۴ کولرگازی پنجره‌ای ال جی در بین ۳ کولرگازی برتر قرار گرفت. همچنین دو سایت نظرسنجی دیگر نیز کولر گازی های قابل حمل ال جی را در بین بهترین کولرگازی ها قرار دادند.

رقابت کولرگازی ال جی با دیگر برندها

همه‌ی ما از لوازم خانگی ال جی استفاده می‌کنیم و این برند را بادوام، قابل اطمینان و باکیفیت میشناسیم. ولی سوال اینجاست که با حضور برندهای معروف دیگر در بازار، چه چیزی باعث موفقیت برند ال جی در این رقابت‌ها شده است؟ در اینجا می‌خواهیم به برخی از مواردی که باعث پیشرفت برند ال جی در بازار وسایل الکترونیک شده است بپردازیم.

اسپلیت ال جی
اسپلیت ال جی

ظاهر هوشنمد

ال جی برندی ایده‌ آل برای فراهم کردن راحتی و آسایش زندگی روزمره ماست. برخی از ویژگی‌های پیشرفته ای که محصولات ال جی دارند نه تنها آن‌ها را کاربرپسند کرده، بلکه باعث بهبود در عملکردشان شده است. به عنوان مثال بیشتر کولرگازی های ال جی مجهز به صفحه نمایش LED هستند که تا حد زیادی استفاده از آن را اسان می‌کند.

عملکرد کنترل از راه دور

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث محبوبیت بی اندازه کولرگازی های ال جی در بازار الکترونیک شده است، عملکرد کنترل از راه دور آن می باشد. شما به وسیله این قابلیت می‌توانید در حالی که روی مبل استراحت می‌کنید کولرگازی خود را تنظیم کرده و از هوای مطلوب آن لذت ببرید.

عملکرد رطوبت گیری

کولر گازی ال جی می‌تواند رطوبت محیط را گرفته و آن را در حد مطلوبی حفظ کند. این ویژگی علاوه بر فراهم کردن راحتی و آسایش، برای سلامتی شما نیز اهمیت دارد. کولرگازی های ال جی با قابلیت رطوبت زدایی داخلی خود، از ایجاد هر گونه بوی نامطبوع یا رشد کپک‌ها جلوگیری می‌کنند.

ضمانت‌نامه

تولیدکنندگان کولر گازی های ال جی برخی از ضمانت نامه های بی نظیر را برای کولرگازی های خود پیشنهاد می‌دهند تا آن‌ها را به یک انتخاب مطمئن برای مشتریان خود تبدیل کنند. به منظور اجتناب از هزینه‌های اضافی، شما می‌توانید از چندین ضمانت در قطعات مختلف کولرگازی خود بهره ‌مند شوید.