راهنمای خرید کولر گازی برای مشتریان: بخش اول
راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی برای مشتریان: بخش اول

اقدام به خرید کولر گازی برای منزلتان تصمیمی بزرگ و کمی گیج کننده است .این تصمیم با دو مورد که موجب اضطراب و نگرانی صاحب خانه ها می‌شود، همراه است: هزینه و کیفیت. خرید کولرگازی جدید می‌تواند نوعی سرمایه گذاری بسیار بزرگ باشد. اگر نتیجه این سرمایه گذاری راضی کننده نباشد‌، بعید نیست که تصور کنید میان یک انتخاب اشتباه و قبض های با قیمت بالا گیر افتاده اید. با توجه کردن به هزینه و کیفیت سیستم های کولرگازی ، می‌توانید به راحتی سیستمی را انتخاب کنید که بیشترین بهره را از آن ببرید. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که برای به دست اوردن بالا ترین کیفیت و راندمان از کولرگازیتان به چه مواردی باید توجه کنید تا خریدی عالی داشته باشید.

در یک برند به دنبال چه چیزی هستیم؟

به هنگام سرمایه گذاری برای خرید کولر گازی شما باید به مواردی متناسب با نیازهای خانه تان توجه کنید. اما هم چنین باید به این مورد نیز فکر کنید که کدام برندها آنچه که زندگی را برایتان راحت می‌کند را، به شما ارائه می‌دهند. همان طور که هر سیستمی متفاوت است، نیازهای هر خانه نیز متفاوت از دیگری است. اما ما از یک کولر گازی خوب چه انتظاری داریم؟ اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، ماندگاری کولر گازی شماست. در واقع این مورد تا حدی به فردی بستگی دارد که برای نصب کولر گازی از آن کمک می‌گیرید‌.

راهنمای خرید کولرگازی
راهنمای خرید کولرگازی

یک پیمانکار ماهر باید اطمینان حاصل کند که کولر گازی شما به درستی نصب شده باشد. سیستمی که به درستی نصب شده باشد، با مراقبت های لازم، باید به مدت ۱۵ سال کار کند. هرگز فریب پیشنهادات پیمانکاری که میخواهد کمتر از حد استاندارد برای نصب کولر گازیتان وقت بگذارد، را نخورید. به این نکته به عنوان اولین مورد سرمایه گذاری برطول عمر کولرگازیتان توجه کنید.

به هنگام خرید کولر گازی به چه مواردی توجه کنیم؟

برخی ویژگی های دیگر نیز وجود دارد که با توجه به شرکت انتخابی، باید آنها را در نظر بگیرید. مطمئنا قیمت اولین چیزی است که به آن توجه خواهید کرد، اما قیمت و کیفیت همیشه با یکدیگر در ارتباط نیستند. نکته مهم دیگر که باید هنگام خرید کولر گازی به آن توجه کنید، راندمان انرژی کولر گازی است. این مسئله هزینه های جاری، تاثیرات بر محیط زیست و عوامل بعدی دیگر را تعیین می‌کند. دوام و ماندگاری سیستم نشانه خوبی از ارزش آن است.

اگر سایر مشتریان گزارش داده اند که کولر گازیشان را بعد از ۵ یا ۱۰ سال تعویض کرده‌اند به دنبال مدلی دیگر بگردید. و اگر اخبار بدی از نحوه ارائه خدمات به مشتری از یک شرکت به گوشتان رسید آن شرکت قابل اعتماد نیست. یکی از موارد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که کدام ویژگی کولر گازی ها به طور کلی کیفیت زندگی را برای شما بالا می‌برد. کدام شرکت ها این ویژگی ها را ارائه می‌دهند؟ و فراموش نکنید به مواردی مانند میزان صدای کولر گازی نیز توجه کنید. بسیاری از این شرکت‌ها سیستم‌های کیفیت بالا و مشابه تولید می‌کنند.

شرکت زرین تهویه ایرانیان در مجموعه مقالاتی به شما کمک خواهد کرد تا بدانید کدام مدل برای شما بهتر کار می‌کند و کدام شرکت می‌تواند سیستمی با بیشترین بازده، بیشترین قدرت و مناسب ترین قیمت را به شما ارائه دهد. هنگامی که صحبت از پاسخگویی به نیازهای شما در خانه باشد، همه محصولات به طور مشابه ساخته نشده اند.

بهروی انرژی

کارایی یک سیستم یک روش مناسب برای اندازه گیری دو عامل اصلی درکولر گازی شماست. اول اینکه در دراز مدت چه مقدار نیرو (برق) مصرف می‌کنید. دوم اینکه چه تاثیراتی بر محیط زیست خواهد داشت. هنگامی که می‌خواهید از میزان کارایی سیستم خود آگاه شوید باید به رتبه بندی (SEER) آن توجه کنید. (مخفف ضریب بهره وری انرژی فصلی است). این رتبه بندی با اندازه گیری مقدار انرژی مصرف شده در مقابل مقدار هوای خنک شده توسط کولر گازی به دست می‌آید.

مصرف انرژی کولرگازی
مصرف انرژی کولرگازی

این بدان معناست که شما باید به دنبال خرید کولر گازی هایی باشید که رتبه بندی SEER بالاتری دارند چرا که برای خنک کردن مقدار هوای بیشتر، انرژی کمتری استفاده می‌کنند. رتبه بندی SEER معمولا از عدد ۱۳ (حداقل میزان مورد نیاز انرژی) تا عدد ۲۵ انجام می‌شود. رتبه بندی SEER بالاتر اگرچه به معنای قیمت بیشتر دستگاه کولرگازی است اما کیفیت بالاتر را نیز برای شما به همراه دارد. هنگامی که رتبه بندی یک کولر گازی را مشاهده می‌کنید بهتر است قیمت یک دستگاه با رتبه بندی بالاتر را با هزینه ای که در قبض ها صرفه جویی خواهید کرد، مقایسه کنید. در قسمت اطلاعات مربوط به هر دستگاه کولرگازی، باید اطلاعاتی راجع به صرفه جویی های سالانه وجود داشته باشد.

یک مورد دیگر در رابطه با سیستم هایی با رتبه‌بندی SEER بالاتر که باید به آن توجه کنید مقدار استفاده شما از کولر گازی است. اگر در منطقه ای زندگی می‌کنید که فقط مدت کوتاهی از سال آب و هوای گرم دارد، داشتن کولر گازی با بهره وری انرژی بالاتر کمک چندانی به شما در ذخیره مالی نمی‌کند. اما اگر در مناطق جنوبی زندگی می‌کنید، سیستم هایی با بهره‌وری انرژی بالاتر بسیار در ذخیره مالی بهتر عمل خواهند کرد.

اعتبار و دوام

اعتبار

برندهای معتبر محصولات با دوام بیشتری را تولید می‌کنند. اما از نظر ما یک برند معتبر با نحوه پاسخگویی هنگامی که مشکلی پیش می‌آید، تعریف می‌شود. طبق تجربه ما، برندی که گارانتی خوب یا گزینه هایی برای تعمیرات دارد بسیار قابل اعتماد تراز آن برندهایی است که فاقد این گزینه ها هستند، حتی اگر اندکی بیشتر دوام داشته باشند. یافتن یک برنده معتبر نیز می‌تواند کاری دشوار باشد. نظرات مشتریان در این‌باره هم کارساز خواهد بود. توجه کنید که یک شرکت چگونه به مشکلاتی که برای مشتریان پیش آمده است، پاسخ می‌دهد.

یک مورد دیگر که می‌توانید به آن توجه کنید گزینه گارانتی و برنامه هایی برای تعمیرات و نگهداری است. شرکتی معتبر‌تر است که با ضمانت گسترده تر به مشتریان خود احترام می‌گذارد. مطمئناً شما به دنبال برندی هستید که هم معتبر و هم با دوام باشد. در اغلب موارد اعتبار و دوام در یک محصول با یکدیگر همراه هستند. ممکن است کار دشواری باشد اما ارزش تحقیق بیشتر، برای یافتن برندی که بتوانید به آن اعتماد کنید را، دارد.

دوام

یافتن یک برند معتبر و قابل اعتماد یکی از مهمترین قسمت ها به هنگام جستجوی کولر گازی است. اما اعتبار و دوام موارد مشابهی نیستند. از نظر ما اعتبار یک نشان بارز از نگهداری طولانی مدت پس از خرید برای مشتریان است، در حالی که ماندگاری و دوام نشانی از فرآیند عالی ساخت و تولید است.

برندهای بادوام آنهایی هستند که کمتر خراب می‌شوند. بر روی این مدل ها طراحی، آزمایش های دقیق و کنترل کیفیت انجام میشود. بدیهی است که شما تمایل دارید کولر گازی را خریداری کنید که بدون خراب شدن تا مدت زمان ممکن کار کند. برای پی بردن به دوام یک کولر گازی شما باید به نظرات مشتریان توجه کنید. این نظرات کیفیت، طول عمر و مشکلات رایج در بسیاری از سیستم ها را نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید نظرات متخصصان را در رابطه با یک شرکت مطالعه کنید. به خصوص متخصصان سیستم های سرمایشی و گرمایشی، چراکه آنها بیشترین تجربه را برای زمان‌هایی که امور اشتباه پیش می‌رود، دارند.

جمع‌بندی

همان طور که در ابتدا گفتیم اقدام به خرید کولر گازی تصمیمی بزرگ و کمی گیج کننده است. این تصمیم با دو مورد که موجب اضطراب و نگرانی صاحب خانه ها می‌شود، همراه است: هزینه و کیفیت. در این مطلب سعی کردیم موارد مهمی که برای خرید کولر گازی بایستی به آن توجه نمود را شرح دهیم. در مطلب آتی نیز ادامه این موارد را توضیح داده تا با دانستن این نکات، مناسب‌ترین کولر گازی را خریداری نمایید.

منبع