توزیع کننده لوازم خانگی چگونه بازاریابی محصولات را انجام دهد؟
توزیع کننده لوازم خانگی

توزیع کننده لوازم خانگی چگونه بازاریابی محصولات را انجام دهد؟

توزیع کننده لوازم خانگی، برای پیشرفت و ترقی خود و باقی ماندن در این حرفه، باید به مشتریان اهمیت ویژه ای دهد. علاوه بر این، عوامل مختلف دیگری نیز در رشد یک کسب و کار لوازم خانگی دخیل است. پیش تر در مطلبی نکاتی در رابطه با فروش لوازم خانگی منتشر کردیم ولی در این مطلب سعی داریم از اهمیت مشتریان در بازاریابی محصولات گفته و کارهایی که در راستای بازاریابی لوازم خانگی یک توزیع کننده یا تولیدکننده بایستی انجام دهد را شرح دهیم.

اهمیت مشتریان در خرید و فروش لوازم خانگی

همانطور که گفتیم توزیع کننده لوازم خانگی، برای پیشرفت و ترقی خود و باقی ماندن در این حرفه، باید به مشتریان اهمیت ویژه ای دهد. یک توزیع کننده موفق لوازم خانگی باید تولیدکننده مناسبی نیز داشته باشد. تولیدکننده­ای که روی کیفیت تبلیغات خود، نیاز مشتریان و چندین عامل اصلی دیگر سرمایه‌گذاری کرده تا بتواند جایگاه خود را در بازار رقابتی امروز حفظ کند. این تولیدکننده باید قبل از اینکه لوازم خانگی را جهت فروش عمومی به توزیع کننده خود تحویل دهد، تحقیقات ویژه‌­ای روی نیاز­های رایج مشتریان داشته باشد.

تحقیقات بازار توسط توزیع کننده لوازم خانگی

تولیدکنندگان لوازم خانگی باید از مفید بودن، راحت و مناسب بودن و مقرون به صرفه بودن لوازم خانگی خود قبل از اینکه آنها را به بازار فروش بفرستند، اطمینان حاصل کنند. راه­های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد برای مثال می­توانند این محصولات را به چند نفر عرضه کرده و سپس نظر و پیشنهاد آنها را جویا شوند و یا اینکه به طور محدود فروش آنها را آغاز کنند. حتی می­توانند برای مدتی محصولات خود را به طور رایگان عرضه کرده و ببینید تا چه حد می‌تواند نیاز مشتریان را برآورده کند.

تحقیقات بازار ماشین لباسشویی
تحقیقات بازار ماشین لباسشویی

برای مثال فرض کنید که یک تولید کننده از توزیع کننده لوازم خانگی خود می­‌خواهد فروش ماشین لباسشویی جدیدی را آغاز کند. پس از آن، توزیع کننده به دنبال مشتریانی که به این ماشین لباسشویی نیاز دارند می‌گردد و به طور رایگان آن را در اختیارشان قرار می­دهد و از آنها می­‌خواهد در طول چند ماه استفاده از این وسیله، نظرات خود را منتقل کرده و در نهایت نیز مصاحبه ای حضوری صورت می‌گیرد تا به طور کامل مزایا و معایبی که این دستگاه به همراه داشته را بازگو کنند. پس از این مدت تولید کنندگان می‌­توانند محصول خود را به همان صورت قبلی و یا با اصلاحات جدید صورت گرفته براساس نظر مشتریان، به بازار فروش عرضه کنند.

بازاریابی مناسب لوازم خانگی

همچنین تولیدکنندگان لوازم خانگی باید تبلیغات موثری برای بازاریابی و فروش لوازم خود داشته و مطمئن شوند که مشتریان از وجود این وسایل در بازار آگاهند و همچنین می‌دانند که از کجا می­توانند آنها را تهیه کنند. بازاریابی و تبلیغات موثر لوازم خانگی می‌تواند تمام مزایا و خدمت­های یک لوازم خانگی جدید را به مشتری اطلاع دهد و این احساس را در او ایجاد کند که بدون این وسیله نمی‌­تواند زندگی راحتی داشته باشد. برای این تبلیغات موثر راه‌­های متفاوتی مانند اینترنت، رادیو، ایمیل، تلویزیون و … وجود دارد.

بنابراین توزیع کننده لوازم خانگی باید اطمینان حاصل کند که تولیدکننده علاوه بر محصول باکیفیت، راه‌­های مناسب تبلیغ و بازاریابی محصول را نیز انجام می‌دهد تا به فروش قابل قبولی برسد.

 

منبع