کولر گازی چگونه کار می کند؟ نحوه کارکرد کولر گازی و معرفی بخش های آن
کارکرد گولر گازی

کولر گازی چگونه کار می کند؟ نحوه کارکرد کولر گازی و معرفی بخش های آن

هدف استفاده از کولر گازی خارج کردن گرما از منزل شماست، که حتی در گرم ترین روزهای تابستانی، برایتان هوایی مطبوع و خنک فراهم می کند. اگر همیشه شگفت زده می شدید که کولر گازی شما چگونه کار می کند، در این مطلب بیان می کنیم که چگونه هفت قسمت مهم درکنار هم سبب کارکرد کولر گازی شما می شوند.

نحوه کارکرد کولر گازی و معرفی قسمت های مختلف آن

مولفه های کارکرد کولرگازی

۱. دمنده داخلی

انتقال هوا از طریق دستگاه تعدیل گرما کولر گازی و به وسیله دمنده انجام می شود. این قسمت، هوای خنک را درون خانه شما به گردش درمی آورد و هوایی که به دمای اتاق رسیده است را برای دوباره خنک شدن به داخل می کشاند.

۲. کویل اواپراتور (رادیاتورر تبخیر کننده)

این قسمت، که در نزدیکی قسمت دمنده واقع شده است، وظیفه استخراج گرما و رطوبت هوای اتاق را برعهده دارد. که این امر به لطف تبدیل حالت مبرد امکان پذیر شده است.

۳. متراکم‌ کننده گاز (کمپرسور)

پس از جذب گرما، بخش اوپراتور در حالت گازی قرار دارد. این گاز از قسمت متراکم‌کننده گاز (کمپرسور) عبور می کند، و در آنجا تحت فشار قرار گرفته و حتی بیشتر گرم می شود. این مرحله مهم سبب می شود بخش اوپراتور گرمای خود را از دست بدهد.

۴. کویل کندانسور (رادیاتور خنک کننده)

این قسمت، معادلی بیرونی برای کندانسور است. هنگامی که مبرد از بخش کمپرسور به کندانسور جابه جا میشود، گرمای جمع آوری شده را از درون به خارج منزل انتقال میدهد. هنگامی که . مبرد خنک شد، دوباره به داخل باز می گردد تا گرمای بیشتری از بخش اواپراتور جمع آوری کند.

۵. فن

واحد رادیاتور بیرونی به علت ورود آن همه مایع مبرد که بیش از حد گرم شده اند بسیار داغ می شود. فن و پره هایی که به عنوان وسیله ای برای همگام سازی گرما عمل می کنند گرما را دور کرده تا واحد کندانسور گرم نشود.

۶. فیلتر هوا

زمانی که کولر گازی بدون داشتن فیلتر هوا عمل می کند، گرد و خاک و آلودگی موجود در هوا به سرعت بر قسمت های کولر گازی می نشینند و ممکن است به آنها آسیب وارد کنند. از یک فیلتر با کارایی مناسب استفاده کنید چرا که با این کار به هنگام کارکرد کولر گازی، حتی می توانید کیفیت هوای درون منزل را بهبود ببخشید.

۷. ترموستات

این قسمت، مرکز کنترل کل فرآیند خنک کنندگی کولر گازی می باشد، که دمای داخلی را بررسی کرده و به کولر گازی فرمان می دهد چه زمانی روشن و یا خاموش شود. با استفاده از این قسمت شما می توانید با توجه به نیازتان تنظیمات کارکرد کولر گازی را تغییر دهید. هرچقدر ترموستات را بر درجه بالاتر تنظیم کنید، قبض کولر گازی شما کمتر خواهد بود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کولر گازی، لطفا با شرکت زرین تهویه ایرانیان در ارتباط باشید. تیم ما متشکل از افراد متخصص و با سایقه در امر فروش، نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع می باشد. اگر می خواهید منزل یا محیط کارتان را خنک نگه دارید، مشکلی نیست، تیم ما آماده کمک به شماست.

منبع مطلب