پراهمیت ترین شاخصه های خرید سیستم تهویه مطبوع
بررسی شاخصه های خرید سیستم تهویه

پراهمیت ترین شاخصه های خرید سیستم تهویه مطبوع

همان طور که می دانید انتخاب و تصمیم گیری برای خرید سیستم های سرمایشی منازل یک سرمایه گذاری بلند مدت است. و از آنجایی که شما باید برای چندین سال از همان سیستم استفاده کنید، درنظر گرفتن شاخصه های خرید سیستم تهویه بسیار لازم و ضروری است. امروزه وقتی برای تهیه یک سیتم تهویه مطبوع وارد بازار می شوید مدل ها و برند های گوناگونی به شما پیشنهاد می شود و مشاوره های مختلفی از فروشندگان دریافت می کنید که ممکن از این تنوع کمی شما را گیج و سردرگم کند. مهم ترین مولفه در داشتن یک انتخاب و خرید خوب شناخت نیاز ها و شاخصه های خرید سیستم تهویه مناسب است.

در ادامه این مقاله برای کمک به شما در جهت داشتن خریدی بهتر به مهم ترین مولفه و شاخصه های خرید سیستم تهویه مطبوع و سرمایشی اشاره خواهیم کرد.همراه ما باشید…

شاخصه های خرید سیستم تهویه:

شاخصه های خرید سیستم تهویه

شناخت نیازها و شرایط محیطی

اولین نکته ای که باید در خرید رعایت به آن توجه کنید، نیاز ها و خواسته های شما از یک سیستم سرمایشی یا تهویه است. برخی از سیستم های تهویه مجهز به فیلتر های کاهش دهنده آلوگی هوا است.و همین قابلیت می تواند برای ساکنان کلانشهر ها بسیار مفید و کاربردی باشد. شما با شناخت انواع سیستم های تهویه و قابلیت های هر یک می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

به طور مثال اگر فضا یا محل مورد نظر از لحاظ ابعادی بزرگ یا کوجک باشد نوع سیستمی که برای آن انتخاب خواهید کرد می تواند دچار تغییراتی شود. یا حتی نوع فعالیت هایی که شما در این محیط انجام می دهید و انتظارات شما دستگاه در خرید شما دخیل است. اینکه شما در محدوده جغزافیایی گرم خشک ، مرطوب، و یا سرد زندگی می کنید می تواند مدل ، سایز و یا عملکرد سیستم تهویه کارآمد برای شما را تغییر دهد. جالب است بدانید که حتی معماری محل زندگی شما، نوع پنجره ها و تعداد بازشو هر فضا در تنظیم دقیق تر دمای مطلوب و فراهم کردن آرامش محیطی کاربران حایز اهمیت است.

انتخاب سایز مناسب

وقتی صحبت از انتخاب سایز سیستم سرمایشی می کنیم منظور ما اندازه آن نیست. بلکه ظرفیت سیستم تهویه مطبوع است. ظرفیت دستگاه های تهویه نشانگر میزان باد و برودتی است که در یک زمان معین تولید می کند. و واحد آن BTU است. شما با درنظرگرفتن ابعاد فضا، تعداد بازشو ها و شرایط محیطی باید دستگاهی با راندمان مورد نیازتان را تهیه کنید. پس انتخاب سایز مناسب دستگاه نیز می تواند یکی دیگر از شاخصه های خرید سیستم تهویه باشد که باید آن را درنظر بگیرید.

میزان مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی تمام لوازم برقی یکی از فاکتور های مهم در کاهش هزینه ها و نگه داری از منابع است. از این رو دقت به برچسب انرژی سیستم های سرمایشی می تواند یکی از نگاه مهم در انتخاب باشد. ممکن است که دستگاه هایی با مصرف انرژی کمتر گران تر از سایر دستگاه های مشابه باشد. اما مطمئنا این انتخاب در آینده به سود شما خواهد بود.زیرا هزینه کمتری به شما از بابت پول برق در دراز مدت تحمیل خواهد شد.

 پس در زمان خرید یکی از شاخصه های خرید سیستم تهویه و مولفه های مهم برچسب انرژی و مشخصات مندرج بر روی آن است. هرچه رنگ برچسب انرژی به سبز و حرف A نزدیک تر باشد، نشان دهنده مصرف بهینه تر آن است.

برچسب انرژی سیستم تهویه مطبوع

نصب سیستم سرمایشی

معمولا افراد پس از خرید سیستم تهویه به فکر نصب آن می افتند. اما باید قبل از تکمیل فرایند خرید با درنظر گرفتن شرایط مکانی و محل قرارگیری سیستم سرمایشی برای خرید اقدام کرد. و این مورد را می توان یکی از شاخصه های خرید سیستم تهویه دانست. بعلاوه شیوه نصب و راه اندازی  صحیح سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیز یکی موارد بسیار حیاتی است. بهتر است قبل از خرید درباره خدمات پس از فروش و نحوه نصب از فروشندگان بپرسید. بهتر است فروشگاه های معتبری را به منظور خرید انتخاب کنید که خودشان نصب سیستم را هم برعهده بگیرند و یا افراد متخصصی را به این منظور به شما پیشنهاد دهند.

فراهم بودن قطعات و امکان تعمیر

یکی از نکاتی که باید حتما در هنگام خرید لحاظ کنید، بحث شرکت یا مارکی است که انتخاب می کنید. برای این کار بهتر است برند هایی را انتخاب کنید که قطعات آن در هر شرایطی موجود باشد. تا در صورت خرابی یا ایراد بتوانید به راحتی آن را تعمیر کنید.خرید سیستم هایی از برند های خاص و یا گمنام می تواند دردسر هایی را برای شما ایجاد کند. بنابراین شناخت و کسب اطلاعات درباره برندهای معتبر و مطرح که سرویس های مناسبی در زمینه خدمات پس از فروش آنها موجود می باشد از پراهمیت ترین شاخصه های خرید سیستم تهویه مطبوع محسوب می شود.

در پایان

در این مقاله سعی کردیم که با اشاره به تمامی نکات مهم خرید و ضروری ترین شاخصه های خرید سیستم تهویه به شما آگاهی قبلی و زمینه ای مناسب برای انتخابی هوشمندانه تر را بدهیم. اگر ساکن شهر مشهد هستید می توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه تخصصی فروش و خدمات پس از فروش زرین تهویه از مشاوره خرید کارشناسان این حوزه استفاده کنید. و یا از محصولات فروشگاه آنلاین ما بازدید نمایید. از شما دعوت می کنیم تا برای مطالعه مقالات مرتبط بیشتر به وبلاگ زرین تهویه سر بزنید.