بررسی نکات مهم در خرید چیلر
نکات مهم در خرید چیلر

بررسی نکات مهم در خرید چیلر

نکات مهم در خرید چیلر میتواند در انتخاب شما بسیار کمک کننده باشند و شما را از هرآنچه که ممکن است در خرید چیلر مشکل ایجاد کند به دور نگه میدارد‌.

از نظر شما نکات مهم خرید چیلر چه میتواند باشد‌؟ با رعایت این نکات مهم در خرید چیلر چقدر ممکن است سود کنیم‌؟ علاوه بر نکات مهم خرید چیلر فکر میکنید یک خرید خوب و موفق باید شامل چند مرحله انتخاب باشد‌؟ در یک خرید چه مواردی را باید رعایت کرد تا خریدتان بی نقص جلوه کند‌؟ برای بررسی نکات مهم در خرید چیلر با تیم تولید محتوای زرین تهویه ایرانیان همراه باشید‌….

یک خرید موفق…

در ابتدای یک خرید چیزی که مهم است و جلوه‌گاه و همچنین اولین قدم برای خرید به شمار میرود‌؛ تشخیص نیاز است‌. برای مثال برای خرید چیلر ابتدا از نیازی که دارید درک کافی پیدا کنید مثلا اگر میخواهید چیلر مد نظر شما علاوه بر خنک کردن رطوبت زدایی کند‌؛ در مرحله کسب اطلاعات میتوانید به دنبال اینجور موارد بگردید‌.

بعد از درک نیاز بهتر است به جست و جو و جمع‌آوری اطلاعات مطابق با نیازتان بفرمایید‌. مثلا چیلر‌هایی که در کنار خنک سازی رطوبت را دور میکند را جستجو کنید‌. حالا با این کار شما به مدل‌های مختلفی دست پیدا میکنید که باید با ارزیابی صحیح از بین این مدل‌ها انتخاب کنید تا وارد مرحله خرید و انجام خرید شوید‌. البته یک خرید فقط به این مورد ختم نمیشود شما باید بعد از خرید حتی یکسری اقدامات انجام دهید تا از نظر کنترل کیفیت مورد بررسی قرار گیرد‌.

در کنار این مسائل یکسری موارد هست که اگر رعایت شود میتواند بسیار خرید شما را تاثر گذار و دقیق کند‌. مثلا اگر شما با فروشنده ارتباط صحیح و کامل برقرار کنید میتوانید انتخاب خوبی داشته باشید‌. اما حواستان باشد اعتمام تام را به فروشنده نسپارید‌.

نکات مهم در خرید چیلر

۱. تعیین ظرفیت

شما باید تجهیزات خود را نیازسنجی کنید‌. و در کنار این موارد ظرفیت دستگاه مد نظرتان را محاسبه کنید. برای این مورد حواستان باشد که برای ظرفیت سنجی هر نوع تهویه مطبوعی باید به نکاتی نظیر گرمترین و سردترین روز سال‌، نوع کاربری‌، اقلیم آب و هوایی‌، نحوه تابش خورشید در آن منطقه و نوع کیفیت مصالح و از این قبیل اطلاعات را نیز در نظر داشته باشید‌. در این مورد خود را به محاسبات فروشنده و یا تجربه خریداران قبلی محدود نکنید و همه چیز را در همان لحظه و بدون محاسباتی که خودتان انجام میدهید نپذیرید‌.

۲. مشاوره

از نکات مهم در خرید چیلر استفاده از مشاوره است‌. البته این مورد را بصورت کامل در اختیار مشاور قراردادن و گوش دادن کامل به حرف مشاور و تجربه‌گر‌ها اشتباه است‌. شما باید کلاه خودتان را قاضی کنید تا کلاه سرتان نرود‌. مشاور مجرب انتخاب کنید و در کنار آن شریط خود را واقع بینانه بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید آیا این چیلر به درد شما و شرایط شما میخورد یا نه‌.

نکات مهم در خرید چیلر

۳. تحقیقات

از نکات مهم در خرید چیلر و به عبارتی نقطه عطف انتخاب شما همین بخش تحقیقات است. این تحقیقات به شرط این که دقیق باشد میتواند انتخاب شما را قطعی کند‌. در تحقیقات راجب انتخاب چیلر میتواند میزان ظرفیت و جزئیات را مورد بررسی قرار دهد که این منجر میشود شما تصمیم نهایی را در مورد خرید بگیرید‌.

۴. گزینه‌های نهایی

قدمت کارکرد و تجربه تامین کننده و رزومه‌های کاری و قدرت مالی و تجاری در گزینه‌های نهایی خرید شماست‌. شما برای خرید چیلر از یک فروشنده‌ باید رزومه کاری و تجاری و یا حتی قدرت مالی آن فروشنده را مورد بررسی قرار دهید و علاوه بر این موارد همانطور که گفته شد موارد بعد خرید نیز مهم است. مثلا خدمات پس از فروش و اعتبار و گارانتی در این موارد مطرح است‌.

نکات مهم در خرید چیلر بصورت تخصصی

۱. اصل بودن تجهیزات چیلر

تجهیزات و قطعات چیلر را با دقت بررسی کنید و کیفیت و اصالت قطعات را از مبدا تولید جست و جو کنید و از اصل بودن این قطعات تجهیز شده اطمینان حاصل کنید‌.

۲. بررسی EER

EER همان بازدهی چیلر است که بهترین عدد برای آن ۲.۸۸ به بالا است‌. این برچسب همان برچسب انرژی است‎‌.

نکات مهم در خرید چیلر

۳. بررسی مصرف انرژی

تامین برق دستگاه مد نظر بسیار مهم است و البته این موضوع باید با توجه به برق مصرفی خانواری که درد آن محیط زندگی میکنند مورد مقایسه قرار گیرد ولی در کل این داستان همیشه غالب است که موارد کم مصرف بسیار بهتر از سایر تجهیزاتی است که مصرف بالایی دارند اینگونه ضرر کمتری به محیط زیست میرسد‌. پس از نکات مهم در خرید چیلر بررسی مقدار مصرف برق است‌.

۴. بررسی مبرد

سیکل تبرید یک سیکل بسیار مهم در چیلر‌ها اللخصوص چیلر تراکمی است‌. شما باید بدانید هزینه مصرف یک گاز تبریدی چقدر است و چه مبردی را برای کارکرد دستگاهتان نیاز دارید و باید از تمام فعل و انفعالات دستگاهتان با این مبرد اطلاعات کامل کسب کنید تا از آسیب و ضرر احتمالی جلوگیری کنید و دستگاه دردسر ساز برای خودتان نخرید‌.

مثلا گاز R22 از مبرد‌های بسیار مضر برای محیط زیست است که در چیلر‌های R134 و R410 مورد استفاده قرار میگیرد که این مورد یکی از اطلاعاتی است که شما را از خرید این چیلر‌ها دور میکند‌.

۵. فن کندانسور چیلر

از نکات مهم در خرید چیلر بررسی قطعه مهمی به نام فن میباشد‌. فن کندانسور مناسب در چیلر‌ها که در اغلب چیلر‌ها یافت میشود بصورت آکسیال وجود دارد که در این نوع از فن دبی بالا و هد پایین است‌. که اینگونه تولید سروصدا کمتر است در واقع فن کندانسور استاندارد از نوع آکسیال است که چون این فن شیار‌های خاصی دارد باعث افزایش راندما دستگاه شما شده و آلودگی صوتی کمتری دارد‌.

۶. بررسی اواپراتور

از نکات مهم در خرید چیلر بررسی برند و نوع اواپراتور است چون اواپراتور مرز تماسی انتقال انرژی سیکل تبرید با سیکل هیدرولیک است‌. چرا این مورد از نکات مهم در خرید چیلر است‌؟ در کل اواپراتور با تناز پایین صفحه و تناژ‌های متوسط و حتی تناژ‌ها بالا وجود دارند‌. ایراد‌های صفحه‌ای میتواند تشکیل رسوب را زیاد کند اما اواپراتور پوسته و لوله نسبت به گرفتن رسوب و کاهش بازدهی مقاوم است پس در انتخا چیلر باید حواستان به اواپراتور و نوع و برند آن باشد‌.

در پایان

ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید‌. در این مطلب به نکات مهم در خرید چیلر اشاره شد. اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید نظراتتان را برایمان بنویسید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید‌.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.