۷ عادت تاثیرگذار فروشندگان لوازم خانگی
فروشندگان لوازم خانگی

۷ عادت تاثیرگذار فروشندگان لوازم خانگی

استیون کووی نویسنده کتاب ” ۷ عادت تاثیرگذار فروشندگان لوازم خانگی” اخیرا بابت تصادفی که با دوچرخه داشت جان خود را از دست داد. وی در این کتاب، هفت روش کاملا متفاوت و کاربردی که در طی ۳۰ سال گذشته، از طریق ارتباط با بهترین فروشنگان لوازم خانگی بدست آورده است را شرح می دهد. در این مطلب سعی داریم به صورت خلاصه این ۷ مورد عادت را برای شما بازگو کنیم.

پیش تر در مطالبی نکاتی برای فروش لوازم خانگی و همچنین فروش اینترنتی لوازم خانگی منتشر کردیم که میتوانید به آنها نیز مراجعه فرمایید.

عادت های تاثیرگذار فروشندگان لوازم خانگی:

به مشتری‌های خود گوش می‌دهند

ما نعمتی چون دو گوش شنوا و یک دهان داریم که می‌توانیم دو برابر آنچه حرف می‌زنیم، گوش فرا دهیم. فروشندگان موفق کسانی هستند که قادر به راضی‌کردن مشتریان و نیازهایشان باشند. و این راه تنها توسط گوش‌دادن به خواسته‌ها و نیازهای ایشان صورت می‌گیرد.

فروشندگان موفق سوال می‌پرسند

نتیجه شنیدن درخواست‌های مشتری پرسیدن سوال است. مشتری نمی‌داند که چه چیز را نمی‌داند. اگر فروشندگان ، مشتری خود را طوری راهنمایی کند که مشتری بتواند بهترین تصمیم را بگیرد، بهترین راه آن پرسیدن سوال‌ است.

داستان تعریف می‌کنند

در مجموع فروشندگی یک نوع قصه‌گویی است. مشتریان باید بتوانند خودشان را در حین استفاده از دستگاه در آینده تصور کننند. بنابراین فروشندگان با داستانی که می‌گویند، به آن‌ها کمک می‌کنند تا یک تصویر واضحی در ذهن خود مجسم کنند.

فروشندگان کارایی لوازم خانگی را نشان می دهند

فروشندگان معمولی یک محصول را پرزنت میکنند. فروشندگان لوازم خانگی خاص و تاثیرگذار، یک محصول را نشان داده و به شرح کارایی آن نیز می‌پردازند. این بدان معنا نیست که فروشنده در عوض آنکه محصولی را بفروشد، مجبور باشد پخت و پز انجام دهد، بلکه به این معنی است که بایستی تا جایی که می تواند کارایی هر محصول را به مشتری نشان دهد تا او را برا ی خرید، ترغیب کند.

برنامه‌ریزی کرده و آن را پیگیری می‌کنند

فروشندگان ماهر یک برنامه فروش آماده می‌کنند. آن‌ها همینطور نمی‌نشینند تا مشتری از راه برسد بلکه علاوه بر برنامه ریزی فروش برای مشتریان بالفعل، به دنبال مشتریان بالقوه و جدید نیز برای کسب و کار خود نیز می باشند.

فروشندگان موفق پیشه و مهارت خود را تمرین می‌کنند

آبراهام لینکن گفته است:

اگر هشت ساعت وقت برای قطع یک درخت در اختیار وی بگذارند، هفت ساعت از آن را صرف تیز کردن تبر کرده و یک ساعت باقی‌مانده را به قطع درخت مشغول می‌شود.

بهترین فروشنده کسی است که برای تقویت مهارت خود به سختی کار کند. فروشندگان لوازم خانگی عادی گمان می‌کنند که با کسب اطلاعات بیشتر راجع به محصولات این مهارت را بالا می‌برند. اما فروشنده‌های حاذق بر روی ویژگی‌های کلیدی و منافع آن تمرکز می‌کنند، سپس به وسیله این دو مورد و راهنمایی مشتریان برای بهترین خواسته‌ها و نیازهایشان از محصول، مهارت فروشندگی خود را بالا میبرند.

به جستجو و رشد دادن می‌پردازند

فروش لوازم خانگی این روزها کار دشواریست و برای کسانی که ضغیف عمل می‌کنند مناسب نیست. کسانی کارکرد خوبی دارند که به سمت تجارت می‌روند. فروشندگان لوازم خانگی موفق در گردهمایی‌ها، رویدادها و همایش‌های صنعتی و غیره نیز فعالیت می کنند. همچنین به دنبال تماس‌های تلفنی، معرف‌ها و ایمیل‌ها می‌باشند. اما یک گوشه نمی‌نشینند و انتظار بکشند، بلکه وقتی تماس تلفنی برقرار می‌شود یا شرکت‌های خریدار به بازدید می‌آیند، آن‌ها را پیگیری می‌کنند تا در نهایت بتوانند به آنها محصولی بفروشند و یا سودی کسب کنند.