چالش ها و مشکلات لوازم خانگی هوشمند
مشکلات لوازم خانگی هوشمند

چالش ها و مشکلات لوازم خانگی هوشمند

در مطلب قبل راجع به فرصت هایی تجاری که لوازم خانگی هوشمند در صنعت این محصولات بوجود آورده‌اند صحبت کردیم و راهکارهایی جهت رشد در بازار این لوازم ارائه دادیم. در این مطلب قصد داریم به چالش ها و مشکلات لوازم خانگی هوشمند نیز بپردازیم.

۱- فقدان امنیت و حفاظت داده ها

مصرف کننده ها اغلب مشکلات امنیتی را به عنوان یک عامل مهم در انتخاب لوازم خانگی هوشمند مدنظر دارند مخصوصا از زمانی که حملات سایبری زیاد شده است. ۷۵ درصد از کاربران ایالات متحده اظهار داشته اند که مایل اند برای تامین امنیت خود پول بیشتری بدهند. شرکت ها اگر امید دارند مشتریان به لوازم خانگی هوشمند با با ارزش ترین اموال خانه اعتماد کنند، باید مشخصه های امنیت بالا را عرضه کنند.

امنیت در اینترنت اشیا
امنیت در اینترنت اشیا

یکی از مشکلات لوازم خانگی هوشمند فقدان امنیت و حفاظت داده ها می باشد لذا تکنیک های امنیت داده قوی برای موفقیت شرکت های تولید کننده این لوازم حیاتی هستند . وقتی که از ۲۰۱۷ گروه متمرکز سوال شد که در خانه های هوشمند شان چه می خواهند بیشترین جواب، داده های رمز گذاری شده بود. شاید سخت ترین مورد برای آرام کردن مردم، نگرانی در مورد حریم خصوصی باشد چون مردم سعی می کنند با افزایش دسترسی به داده ها راحت تر کنار بیایند.

ارائه دهندگان خدمات در خانه های هوشمند و لوازم خانگی هوشمند باید راهی برای ایجاد اعتماد کاربران در مورد داده ها پیدا کنند. داده ها مانند شمشیر دو لبه هستند.‌ این مردم هستند که داده ها را جمع آوری می کنند، از آن ها استفاده می کنند و دوباره هم مورد استفاده قرار می دهند؛ که این باعث ایجاد مشکل می شود.

 

۲- قابلیت همکاری

همان طور که تعداد این لوازم در خانه زیاد می شود، همکاری اعضای خانواده نیز کاهش می یابد و این یکی از مشکلات لوازم خانگی هوشمند می باشد. لذا بایستی راه حلی برای مدیریت مجموعه وسیعی از لوازم خانگی هوشمند، تشویق پذیری کاربر، تهیه کامل مجموعه داده ها و ساده کردن پرداخت ها ایجاد شود.

مانند سیستم عصبی مرکزی انسان هر وسیله هم یک پلتفرم رایج (یا یک مغز) نیاز دارد تا مشتریان بتوانند آن وسیله را کنترل کنند. در حال حاضر قابلیت ویس یا صدا گذاری در این سیستم ها به عنوان ناظر، نیازها را رفع می کنند. آن ها در حال حاضر به مشتریان این توانایی را می دهند که نور، تنظیمات سرگرمی و حتی برداشتن لوازم را با صدایشان انجام دهند.

به طور مثال شما می توانید از دستیار سخنگویتان در مورد ترافیک در مسیر کارتان بپرسید و به دلیل اینکه صدای شما را می شناسد و آدرس کارتان را هم می داند می تواند به شما در مورد تصادفی که در مسیر هر روزه تان اتفاق افتاد هشدار بدهد و یا یک مسیر جدید پیشنهاد بدهد.

 

۳- قیمت بالا لوازم خانگی هوشمند

قیمت لوازم خانگی هوشمند
قیمت لوازم خانگی هوشمند

قیمت بالا یکی از عوامل و مشکلات لوازم خانگی هوشمند میباشد که بازدارنده خرید این محصولات است. خبر خوب اینکه قیمت مشکل چندان بزرگی نیست. قیمت ها در حال حاضر به دلیل بهای کم دستگاه های اصلی و توانایی بسته بندی کردن آسان تر دستگاه های اصلی با لوازم، کاهش یافته اند.

قیمت ها برای مواد و ساخت هم ممکن است همین طور کاهش پیدا کند که تا حدی باعث آسودگی خاطر است اما داستان با قیمت به پایان نمی رسد و تولیدکنندگان نیاز به آموزش مصرف کنندگان دارند که چگونه با لوازم خانگی هوشمند می توانند پول پس انداز کنند (مانند مصرف انرژی کمتر یا صورت حساب های مفید).

به علاوه برندها باید در مورد ارزش واقعی که وسایل برقی آن ها به مشتری می دهد فکر کنند. فقط چون یک لوازم خانگی هوشمند است به این معنی نیست که ارزشمند هم هست.

 

۴- اجزای لوازم خانگی هوشمند

کمبود مداوم لوازم الکترونیکی بر روی تولید وسایل اینترنت اشیا و لوازم خانگی هوشمند تاثیر منفی می گذارد. در حالیکه هر کدام از لوازم خانگی هوشمند ممکن است چرخه ی عمر محصول خودش را داشته باشد، همان مفهوم بر روی اجزا استفاده شده در وسایل نیز وجود دارد.

همچنین اجزای داخلی این لوازم هم فرسوده می شوند، مانند هر وسیله ای دیگر! لوازم فرسوده می توانند قابلیت های یک برند را برای برآورده کردن انتظارات مارکت از بین ببرند. لذا تولیدکنندگان این لوازم باید راه حلی بیندیشند که طراحیِ دوباره، بخشی از استراتژیشان باشد.

در بازار لوازم خانگی هوشمند فرصت های زیادی برای همه وجود دارد. فقط بحث زمان مطرح است که برندها به طرز هنرمندانه ایی بتوانند از این فرصت ها استفاده کرده و مشکلات لوازم خانگی هوشمند را در جهت رضایت بیشتر مشتریان از بین ببرند تا بتوانند در این بازار از رقبای خود پیشی بگیرند.

منبع