بررسی ۸ مورد از شاخص ترین مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع
بررسی مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع

بررسی ۸ مورد از شاخص ترین مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع

بررسی مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع یکی از مهم ترین مواردیست که باید قبل از خرید دستگاه تهویه از آن اطلاع داشت. زیرا شناخت دلایل اهمیت این سیستم و ویژگی هایی که میتواند در پی داشته باشد؛ بسیار تاثیرگذار و حائز اهمیت است. نقشی که این سیستم ها در زندگی ما ایفا میکنند به قدری پررنگ است که در صورت حذف آنها جای خالی و کمبودشان به شدت احساس میشود. به طوری که میتوان گفت تهویه در بهبود سطح ایمنی و کیفیت زندگی تا حدود زیادی دخیل میباشد.

بنابراین برای مطالعه فواید استفاده از دستگاه تهویه تا انتهای این مقاله از زرین تهویه همراه ما باشید…

مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع

در حال حاظر ما در دنیای مدرنی زندگی میکنیم که با وسایل و گجت هایی پوشش داده شده که برای تامین آسایش طراحی شده اند. اما سیستم تهویه تا چه حد توانسته به اهداف اصلی طراحی وفادار باشد و در آسودگی افراد موثر باشد؟نکته مهم این است که برخلاف تصور عموم عملکرد سیستم تهویه فراتر از تعدیل دما است. در این بخش به برخی از این موارد اشاره میکنیم.

۱: فراهم کردن محیطی مطلوب برای ورزش

ورزش یکی از ابعاد اصلی تامین سلامت بدنی افراد است. به همین دلیل نقش آن را در زندگی روزمره نمیتوان نادیده گرفت. اما با توجه به شرایط کنونی بسیاری از افراد قادر به استفاده از باشگاه ها به منظور ورزش و یا داشتن فعالیت بدنی نیستند. بنابراین دردسترس ترین امکان برای ورزش منازل است. استفاده از یک سیستم تهویه مطبوع مناسب میتواند این تنظمین را به شما بدهد که بدون بوجود آمدن مشکلی به فعالیت بدنی بپردازید. یک خانه خنک علاوه بر ورزش، برای کودکان نیز امکان بازی کردن را فراهم میکند.

۲: کاهش احتمال بیماری های تنفسی

آیا به این نکته توجه کرده اید که یکی از مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع کاهش ابتلا به بیماری های تنفسی و یا کمک به کنترل آنها است. بیماری هایی همچون آسم که دلایلی مثل تنفس هوای نامطلوب را شامل میشوند با بهره گیری از یک سیستم کاربری میتوانند به خوبی پیشگیری و مهار شوند. طبق گفته پزشکان و محققان استفاده از سیستم های تهویه نه تنها به کنترل رطوبت محیط، بلکه به کاهش میزان گرد و غبار، کپک ها و مواد آلرژی زا کمک میکنند. استفاده از فیلترهای تصفیه هوا در این دستگاه ها میتواند هوا را تا حد قابل توجهی از آلودگی ها پاک نماید.

که تعویض و شستشوی این فیلتر ها خود یکی از مباحث قابل تامل در افزایش راندمان کاری آنها میباشد.

مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع

۳: تامین امنیت و آسایش محیط

قاعدتا در زمان استفاده از سیستم های تهویه در و پنجره ها به طور کامل بسته میشود. این عامل میتواند تا حدودی در تامنی امنیت فضا و بخصوص منازل ویلایی معثر باشد. همچنین در حال حاظر یکی از مباحث قابل بحث در جوامع امروزی تامین آسایش حرارتی میباشد. آسایش حرارتی به معنای فراهم کردن محیطی برای زندگی و فعالیت با دمایی مطلوب در تمامی فصول سال است. فضایی که هوایی تازه و تهویه مناسب داشته باشد میتواند آسایش حرارتی کاربران آن را به خوبی برآورده کند و این مورد بدون شک از مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع میباشد.

۴: فواید استفاده از دستگاه تهویه در کاهش آلودگی صوتی

در حال حاظر در اکثر ساختمان های جدید به منظور بهبود کیفیت زندگی از پنجره های دوجداره استفاده میکنند. اگر ساکنان یک محیط مجبور به باز کردن پنجره ها برای تهویه هوا در اوغات گرم سال نباشد؛ مطمئنا میتوانند از پتانسیل‌های پنجره به منظور کاهش آلودگی صوتی استفاده کنند. و همین عامل میتواند در جهت فراهم کردن آرامش محیطی موثر باشد.

۵: افزایش سلامت بدنی

با توجه به فواید استفاده از دستگاه تهویه میتوان گفت که این سیستم هابدون شک نقش مهمی در سلامت بدنی دارند. سیستم های تهویه می توانندبه منظور کاهش خطر کم آبی و گرمازدگی در فصول گرم سال عمل کنند. این سیستم ها با کاهش میزان تعریق از کم آبی بدن جلو گیری میکنند. و به شما اجازه کار بیشتر و موثر تری را میدهند.

در زمان های سرد سال نیز سیستم های تهویه مطبوع جدید از جمله کولرهای گازی، فن کویل، چیلر، هواساز و سایر سیستم های چهارفصل را میتوان ایمن تر از سایر دستگاه هایی همچون بخاری یا شومینه دانست.

فواید استفاده از دستگاه تهویه

۶: بهبود وضعیت خواب و استراحت

یکی از شرایط لازم برایداشتن خواب و استراحتی مطلوب قرارگیری در دمای مناسب است. اگر هوا برای زندگی بیش حد سرد یا گرم باشد، باعث اذیت و برهم زدن آرامش افراد حاظر درمحیط میشود. بنابراین یکی از فواید استفاده از دستگاه تهویه را می توان تضمین کردن استراحت و آرامش در ساعت های خواب دانست.

۷: جلوگیری از گرم شدن بیش از حد لوازم خانگی

یکی از مواردی که می تواند باعث بروز مشکلات جدی برای لوازم خانگی شود، گرم شده بی از حد آنها یا قرار گیری در محیطی با نواسان دمایی است. این عوامل می توانند به شدت بر طول عمر و بهره وری لوازم خانگی و دستگاه ها تاثیرگذار باشد. ازین رو یکی از مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع را می توان یکنواخت کردن نمای محیط و جلوگیری از داغ شدن آنها دانست. که میتواند در کاهش هزینه های تعمیرات و جایگزین کردن آنها نیز موثر باشد.

۸: جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات موذی

اگر مجبور به باز گذاشتن در و پنجره ها به منظور تهویه منزل باشیم یکی از موادی که احتمالا با آن رو به روخواهیم شد. ورود حشراتی مثل پشه، مگس، زنبور و یا سایر موجودات موذی به محیز کار یا زندگی خواهیم بود. بنابراین اگر از سیستم های تهویه به صورت مثبت بهره بگیریم می تواند از رخ دادن اتفاق هایی نظیر تکثیر یا ازدیاد این موجودات در فضا جلوگیری کند.

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی مزایای استفاده سیستم تهویه مطبوع به دلایل لزوم بهره گیری از آن در محیط های مختلف اشاره کنیم. شما با شناخت فواید استفاده از دستگاه تهویه می توانید از قابلیت های مطلع شوید و بهره استفاده را از آن بکنید. اگر قصد خرید و یا تعویض سیستم تهویه مطبوعتان را دارید می توانید با مشاهده صفحه اصلی سایت زرین تهویه ایرانیان از خدمات ما مطلع شوید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع و جزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.