نکات مهم در خرید پکیج و راهنمای تهیه آبگرمکن
نکات مهم در خرید پکیج

نکات مهم در خرید پکیج و راهنمای تهیه آبگرمکن

شناخت و کسب اطلاعات درباره نکات مهم در خرید پکیج میتواند در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند تا بتوانید با انتخابی هوشمندانه تر رضایت بیشتری کسب کنید. امروزه از انواع پکیج ها جهت گرم کردن آب مصرفی خانه ها و یا شوفاژ استفاده میشود. و جزء رایج ترین سیستم های گرمایشی محسوب میشود. از این رو در این محتوا از زرین تهویه به بررسی مولفه های کلیدی برای خرید آبگرمکن خواهیم. پس تا انتها همراه ما باشید…

نکات مهم در خرید پکیج

منبع انرژی

پکیج ها میتوانند با انواع مختلفی از انرژی کار کنند. انتخاب نوع مصرف میتواند به شما در خرید بهتر کمک کند. برخی از آبگرمکن ها میتوانند با استفاده از انرژی برق فرآیند گرمایشی را انجام دهند. در صورتی که ممکن است برخی از مدل ها از سوخت هایی همچون نفت نیز استفاده کنند. که امروزه سیستم هایی با منبع انرژی سوهت فسیلی را میتوان کمتر دید. اما آبگرمکن های گازسوز همچنان در بازار یافت میشوند و استفاده از آنها در ایران متداول است.

پکیج های گازی معمولا هزینه بیشتری دارند و استفاده از آنها میتواند خطرآفرین باشد. بنابراین قرار دادن و نصب این سیستم ها در فضایی امن با تهویه مناسب از مولفه های مهم در حفظ سلامت و ایمنی محسوب میشود. نکات مهم در خرید پکیج آن است که شما بتوانید با درنظر گرفتن محیط و شرایط آن و همچنین هزینه های انرژی بین گاز و برق مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

گنجایش مخزن

در راهنمای خرید آبگرمکن به گنجایش مخزن پکیج به عنوان یکی از مولفه های مهم در انتخاب پکیج اشاره میکنیم. رتبه بندی یک گالن در دقیقه نشان دهنده آن است که مخزن آبگرمکن با چه سرعتی آب را در یک واحد زمانی گرم و ذخیر‌ه‌سازی میکند. به این مورد ظرفیت پکیچ میگویند که میتواند در سیستم ها متفاوت باشد.

نوع آبگرمکن

در حالحاظر شما میتوانید بر اساس فضایی که دراختیار دارید مناسب ترین نوع پکیچ را انتخاب کنید. پکیچ ها می توانند به شکل زمینی و یا دیواری باشند. در حال حاظر پکیج های دیواری به دلیل طراحی کوچتر برای فضای های محدود مناسب تر هستند و به همین دلیل جزء انتخاب های متداول محسوب میشوند.

پکیج های پشت بامی یا روف تاپ نیز یکی دیگر انواع انواع پکیج ها میباشد.

نکات مهم در خرید پکیج

دودکش

دودکش را میتوان یکی از نکات مهم در خرید پکیج دانست. به طور مثال در مجمع های بزرگ یا اسختمان های بلند اگر طول دودکش عمودی زیر ۳ متر باشد، نیاز به تهیه پکیج فن دار میباشد. اما د رواحد های پایین تر که طول لوله زیر یک متر است نیازی به درنظر گرفتن فن برای آبگرمکن نمی‌باشد. از آنجایی که پکیج های بدون فن صدای کمتری تولید میکنند توصیه اولیه به خرید نسخه های بدون فن است اما همانطور که اشاره شد گاهی اوقات بنابر نوع دودکش و ارتفاع آن استفاده از فن ضروری است.

رسوب گیری

رسوب زدایی نقش مهمی در راهنمای خرید آبگرمکن ایفا میکند. اگر آب منطقه املاح بالایی داشته باشد باید تدابیر خاصی را درنظر گرفت. به طور مثال در این نوع از پروژه ها پکیج های دو مبدله را درنظر میگیرند تا کارایی و عمر سیستم را افزایش دهند. به همین ترتیب رسوب زدایی آب سرد لوله کشی نیز اهمیت بالایی پیدا میکند. و بهتر است از رسوب زداهای قوی و با کیفیت در محله ورود آب به دستگاه استفاده نمود.

تعمیر و نگهداری

به طور کلی میتوان گفت آبگرمکن میتواند تا ۱۵ سال بنابرا نگهداری و نوع مصرف عمر مفید داشته باشد. این تاریخ بستگی به این مولفه دارد که تا چه مقدار ار آن نگهدارید کنید. خرید از یک برند معتبر و توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش ا زیک شرکت با سابقه میتواند در افزایش عمر مفید این دستگاه نقش بسزایی داشته باشد. بنابراین بهتر است حتما از مشاوره افراد ماهر و متخصص استفاده کنید.

راهنمای خرید آبگرمکن

در پایان

در این محتوا به بررسی نکات مهم در خرید پکیج پرداختیم. تا بتوانیم با دادن اطلاعات مفید به شما در انتخاب بهتر این سیستم ها کمک کنیم. امیدواریم از این راهنمای خرید آبگرمکن استفاده برده باشید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو درباره این موضوع با ما اب اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید