۷ راهکار ساده و کاربردی برای افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع
افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع

۷ راهکار ساده و کاربردی برای افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع

توجه به روش های افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع یکی از کارهاییست که اگر قصد دارید هزینه تعمیرات و یا تعویض سیستم تهویه تان را کاهش دهید به آن بپردازید. شما میتوانید تنها با یادگیری و انجام چند ترفند ساده طول عمر مفید سیستمتان را بیشتر کنید و در بهره وری و بهبود عملکرد آن سهم داشته باشید. بدون شک نگهداری درست از این دستگاه ها میتواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را از روند تهویه منزلتان بگیرید و بتوانید به آسایش و آرامش محیطی را به کاربران محیط بدهید. ما در این محتوا از زرین تهویه به بررسی راهکار های ساده و موثر افزایش راندمان سیستم تهویه مطبوع خواهیم پرداخت. پس تا انتها همراه ما باشید…

چطور میتوانیم به بهبود عملکرد سیستم تهویه کمک کنیم؟

اگر کولر گازی یا سیستم تهویه شما به درستی کار نمیکند ممکن است ایراد آن مربوط به دستتگاه یا قطعات آن نباشد. گاهی اوقات نگهداری نامناسب از آنن سیستم ها میتواند کارکرد آنها را تضعیف کند. بدون شک شرایط نگهداری سهم بزرگی را در افزایش راندمان سیستم تهویه مطبوع ایفا میکند بنابراین با یادگیری چند راهکار و آموزش ساده میتوانید به سادگی این فرایند را مدیریت نمایید.

ترفندهای افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع

افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع

۱. سرویس منظم دستگاه

مراقبت مدام و سرویس آن توسط یک فرد ماهر و متخصص در زمینه بررسی و تعمیر سیستم های تهویه مطبوع یتواند باعث شود تا بهترین نتیجه را از عملکرد سیستمتان دریافت کنید. این کار میتواند هزینه های مربوط به خرابی و مشکلات قطعات به دلیل عدم رسیدگی را کاهش دهد. و خیال شما را بابت استفاده از آن رد طول سال راحت کند. به همین تنها خرید یک دستگاه گران قیمت مهم نیست بلکه نگهداری صحیح از آن میتواند سرمایه شما را به خوبی حفظ کند.

به طور کلی پیشنهاد میشود سرویس دستگاه های تهویه دوبار در سال انجام شود. عدم توجه به چکاپ های سالیانه دستگاه از اشتباهات رایج استفاده از سیستم های تهویه مطبوع میباشد. در صورتی که فشار گاز مبرد، فیلتر های هوا، کارکرد قطعاتی مثل فن، همپرسور و کندار به درستی بررسی شود میتوان این انتظار راداشت که سیستم همیشه در ایده آل ترین شرایط ممکن فعالیت خواهد کرد.

۲. بررسی اتصالات برقی

مدار الکتریکی بکار رفته در منزل شما و سیم کشی های مربوط به آن باید بتواند نیرو انرژی لازم جهت کارکرد سیستم تهویه مطبوعتان را به خوبی تامین کند. پس توصیه میشود بنابر مدل سیستم و نیازهای آن منبع تغذیه برق را برای افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع چک کنید. زیرا اگر جریان برق نامنظم باشد خسارات زیادی به مرور زمان به دستگاه تهویه وارد خواهد شد.

شما می توانید برای تثبیت مدار و جریان برق از یکی تنظیم کننده ولتاژ یا محافظ برق قوی استفاده کنید. تا دستگاه را در برابر آسیب های الکتریکی و نوسان برق حفظ کنید.

۳. استراحت دادن به دستگاه

هنگامی که دستگاه تهویه مطبوع به صورت مداوم و بدون وقفه کار کند،استهلاک دستگاه بالا رفته و امکان بروز مشکلاتی از جمله شکستی قطعات،قدیمی شدن آنها و… بیشتر میشود. در نتیجه بهتر است برای افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع آن را به صورت مدام روشن نگذارید. یکی از ساده ترن راهکارهای باری این کار بهره گیری از سیستمی با ترموستات اتوماتیک است. این سیستم ها میتوانند با خاموش و روشن شده به صورت اتوماتیک برحسب درجه دما به شما کمک بسیاری در زمینه افزایش بهره وری و صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشد.

۴. نظافت سیستم تهویه

تعویض یا تمیز کردن فیلتر سیستم تهویه یکی از کارهاییت که نقش بسزایی در افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع و کارکرد این دستگاه ها دارد. از انجایی که پایه عملکرد تهویه مکش هوا و انجام فرایند برودتی یا حرارتی و سپس انتشار آن در فضا است فیلتر نقش یک واسط برای تصفیه هوا را ایفا میکند. بنابراین درصورتی فیلتر هوا بر اثر جذب بیش از حد آلاینده ها و عدم نظافت امکان عبور مناسب و مکش هوا را ندهد؛ کل این سیستم دچار مشکل خواهد شد. و فشار زیادی به آن وارد میشود.

۵. نصب اصولی

تعداد کمی از افراد اهمیت نصب و راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع را جدی میگیرند. نصب سیستم های تهویه مطبوع به قدری حائز اهمیت است که میتواند عملکرد سیستم شما تحت پوشش قرار دهد. و در صورت عدم توجه به آن هزینه های شما میتواند بی اثر شود. به همین دلیل بهترین توصیه برای افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع آن است که از یک تکنسین ماهر و با تجربه کمک بگیرید. پیدا کردن موقعیت درست برای سیستم های تهویه جهت کاهش اثرات صوتی و قرار دادن آن در فضایی با جریان هوای مناسب بسیار مهم است.

افزایش راندمان سیستم تهویه مطبوع

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی مهم ترین نکات افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع به شما در نگهداری بهتر از آن کمک کنیم. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید و از این پس دقت و توجه بیشتری به استفاده بهتر از سیستم های تهویه کنید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو درباره نحوه افزایش راندمان سیستم تهویه مطبوع با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع و جزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.