کاربردی ترین نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان
نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع

کاربردی ترین نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان

امروزه شناخت نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع میتواند کمک بسیاری در افزایش بهره وری دستگاه های تهویه داشته باشد. انجام فرایند نصب این سیستم ها پیچیده و بنابر مدل میتواند متفاوت باشد. اما برخی از نکات اساسی در تمامی این دستگاه ها مشابه است. همچنین از آنجایی که سیستم های تهویه در اکثر اوقات سال قابل بهره برداری و استفاده هستند میتوان نتیجه گرفت که زندگی افراد تا حدود زیادی با آنها در ارتباط است و اجرای نامناسب آن میتواند در استفاده بهینه از سرمایه مالی و آسایش افراد تاثیرگذار باشد. پس پیشنهاد میکنم تا انتهای این محتوا با بررسی مولفه های مهم در اجرای سیستم تهویه مطبوع همراه ما باشید…

نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع

نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع

۱: نقاط اصلی تهویه را مشخص کنید

شما باید حتما از قبل از نصب سیستم تهویه مطبوع اولویت هایتان را درنظر بگیرید. آیا نقاط مورد نظر شما برای اهویه فقط یک اتاق است و یا کل فضای خانه؟ بر اساس نوع طراحی پلان چه نقاطی نیاز به تهویه بیشتر دارند؟ و همچنین بر اساس نوع استفاده شما از قسمت های مختلف خانه کدام بخش ها در ساعات بیشتری از روز مورد استفاده قرار میگیرند؟ این ها سوالاتی هستند که میتوانند به شما برای درک بهتر اجرای سیستم تهویه مطبوع بر اساس نحوه زندگیتان کمک کند.

حقیقت آن است که نصب و کانال کشی سیستم های تهویه مطبوع باید به شکل انحصاری برای هر پلان و هر فرد طراحی شود. متراژ خانه، ابعاد فضاهای مختلف، دیوارها، ارتفاع سقف و بسیاری از موارد دیگر در فرایند تهویه قابل توجه هستند.

۲: درنظر گیری احتمالات گسترش یا تغییر فضا

در برخی از پروژه ها همچون پروژهای شخصی یا خانه های ویلایی بهتر است حتما احتمالات تغییر پلان، تغییر کاربری فضاها و یا گسترش آن را در نظر گرفت.گاهی اوقات ممکن است کارفرما بعد از چند سال تصمیم به گسترش بازشوها، اضافه کردن یا برداشتن دیوارها و یا .. را داشته باشد. در این شرایط اهمیت انعطاف پذیری و سازگاری سیستم تهویه مطبوع از ضروری ترین نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع میباشد.

۳: جریان هوا را مدنظر قرار دهید

یک تکنسین با تجربه در زمینه نصب سیستم های تهویه مطبوع باید با توجه به بازشوها سیرکولاسیون گردش هوا را درنظر بگیرید. و با پیدا کردن بهترین نقطه برای خروجی کانال ها به کوران هوا و جریان یافتن باد به صورت موثر و کاربردی کمک کند.

۴: خرید کولرگازی مناسب

بدون شک خرید یک سیستم تهویه مطبوع از یک برند قابل اعتماد میتواند یکی از مهم ترین نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع باشد. برای یک که یک دستگاه به خوبی پاسخگوی نیازهای شما در تمامی طول سال باشد باید به دنبال سیستمی بگردید که برحسب ابعاد فضای شما باشد. این کار میتواند تضمین کند که فضای شما بیش از حد سرد و یا بیش از حد گرم نشود. موارد مثل شرایط اقلیمی، تعداد بازشو و… میتواند در خرید کولر گازی موثر باشد. ما در محتوای “پراهمیت ترین شاخصه های خرید سیستم تهویه مطبوع” به طور کامل به نکات خرید دستگاه تهویه پرداختیم که پیشنهاد میکنم حتما آن را مطالعه کنید.

۵: جنس متریال های بکار رفته

در اغلب پروژه های ساختمانی روند کارگذاشتن داکت ها و فرایند اصلی نصب در زمان ساخت و تحویل پروژه انجام میگیرد. از این رو توجه به انتخاب متریال های بکار رفته و کیفیت آنها در همان زمان مهم ترین نکته در اجرای سیستم تهویه مطبوع بشمار می آید. زیرا تعویض برخی از قطعات و اعمال تغییرات در قسمت های مختلف سخت، زمان بر، پر هزینه و گاها غیر ممکن است. برای همین پیشنهاد میشود در مرحله اولیه نصب بهترین کیفیت را برای اتصالات، لوله‌ها، داکت ها،اسلات های خروجی، سیم کشی و و سایر تاسیسات انتخاب کنید. تا بتوانید عمر مفید آنها را افزایش دهید.

۶: آب بندی و عایق کاری

در حال حاظر انواع مختلفی از سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده قرار میگیرد و برخی از آنها با بکار رفتن آب در یونیت اصلی نیاز به آب بندی در مرحله اجرای سیستم تهویه مطبوع دارند و توجه به استفاده مناسب از عایق های صوتی و رطوبتی در نصب سیستم های تهویه مطبوع یکی از مولفه هایی است که می تواند به عمر ساختمان و دستگاه تهویه بیفزاید و در کارکرد آن موثر باشد.

۷: از یک مجموعه با تجربه کمک بگیرید

بدون شک یکی از برجسته ترین نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع استفاده از مشاوره و خدمات یک مجموعه ماهر و با تجربه در زمینه نصب سیستم های تهویه مطبوع است. یک تکنسین مجرب که قادر به اجرای تمیز و اصولی یک پروژه بر اساس دانش تخصصی آن باشد میتواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را کسب نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که سیستم های تهویه مطبوع قیمت بالا و طراحی ظریفی دارند. بنابراین عدم درنظرگیری این نکته میتواند سرمایه شما را ازبین ببرد.

شما میتوانید برای دریافت مشوره و خدمات نصب، راه اندازی و تعمیرات سیستم های تهویه مطبوع در مشهد با تلفن ۳۷۰۲۲_۰۵۱ تماس بگیرید.

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی مهم ترین نکات نصب سیستم های تهویه مطبوع به اجرای بهتر و دریافت خروجی رضایت بخش از پروژه های ساختمانی به شما کمک کنیم تا قبل از ورود به مرحله اجرایی برخی از مهم ترین مولفه ها را درنظر بگیرید. شما حتی به عنوان یک کارفرما باید بدانید که چه نوع انتظارات و نتایجی را پس از نصب سیستم تهویه درنظر دارید. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفانظرات و تجربیاتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع و جزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصد دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.