بررسی مزایای سیستم تهویه مطبوع مرکزی و انواع آن
سیستم تهویه مطبوع مرکزی

بررسی مزایای سیستم تهویه مطبوع مرکزی و انواع آن

سیستم تهویه مطبوع مرکزی چیست و چه مزایایی دارد؟ ممکن است تا به حال نام دستگاه تهویه مطبوع مرکزی را شنیده باشید یا نه عنوان یکی از گزینه های پیشنهادی برای تهویه منزل و یا محیط کاری، خدمدماتی و یا اداری به شما پیشنهاد شده باشد. اما کسب اطلاعات بیشتر درباره این سیستم ها می تواند به شما کمک بزرگی در جهت انتخاب مناسب آنها کند. ازین رو در این محتوا از زرین تهویه به بررسی این سیستم ها خواهیم پرداخت تا بتوانیم به شما برای داشتن انتخابی بهتر کمک کنیم. پس تا انتهای این محتوا با راهنمای خرید سیستم تهویه همراه ما باشید…

مزایای نصب سیستم تهویه مطبوع مرکزی

در حال حاظر انواع مختلفی از سیستم های تهویه مطبوع در بازار عرضه میشود که یکی از گزینه های محبوب و اقتصادی سیستم های مرکزی بشمار می آیند. این سیستم ها مزایای زیادی را شامل میشوند که آنها را تبدیل به انتخابی بصرفه و کاربردی برای خریداران میکند. در ادامه به برخی از اصلی ترین آنها اشاره میکنیم.

آسایش بیشتر

دستگاه تهویه مطبوع مرکزی معمولا بر روی پشت بام و یا بالکن های بزرگ نصب میشوند بنابراین قرارگیری آنها در این محیط ها فضای اصلی کمی را از شما اشغال میکند و باعث مسدود شدن نور یا دید بصری نمیشوند. همچنین عملکرد وسیع آنها می تواند تمامی اتاق ها و یا ساختمان را به خوبی پوشش دهد. و تنها مختص به فضای کوچک یا یک اتاق نیست. این سیستم ها می تواند با عملکرد بی صدا و مناسبی که دارند به خوبی آسایش شما را در تمام طول سال برآورده کنند.

بهبود کیفیت هوا

اگر میخواهید هوایی تمیز و بدون آلودگی و گر و غبار را داشته باشید با استفاده از یک سیستم کارامد هوا را تصفیه کرده و میزان رطوبت و آلاینده های آن را کنترل کنید. سیستم تهویه مطبوع مرکزی با بهره گیری از فیلتر های هوا می توانند به خوبی وضعیت هوای محیط را کنترل کنند. و آلاینده هایی همچون ذرات گرد و غبار، مواد آلرژی زا، موی حیوانات و سایر محرکت ها را از سیکل گردش هوا حذف نمایند. این سیستم ها همچنین قادر به کاهش و مدیریت میزان رطوبت فضا جهت بهبود کیفیت زندگی و بهره وری آن هستند. که میتواند ویژگی مهمی برای سیستم های تهویه باشد. و موجب افزایش سلامت و راندمان کاری ساکنان محیط شود.

ارزشمند سازی فضا

اگر تصمیم دارید خانه ای را بفروشید و یا اجاره دهید؛ باید این نکته را درنظر بگیرید که یکی از اصلی ترین نکات برای هر فرد بهره مندی مناسب خانه از سیستم تهویه کارامد و با کیفیت است. شما می تواند با اجرای سیستم تهویه مطبوع مرکزی علاوه بر ارزشمند تر کردن ملکتان انتخابی خوب و کارآمد داشته باشید که برای سالیان سال بازدهی مطلوب و راضی کننده ای داشته باشد. همچنین می توان گفت که این سیستم ها با اجرای ظریف و زیبا، جذابیت بصری مناسبی دارند و هیچ مشکلی در طراحی و دیزاین فضا بوجود نمی آورند.

رایج ترن انواع دستگاه تهویه مطبوع مرکزی:

در نام بردن انواع سیستم های تهویه مرکزی می توان به دو مدل رایج تر آن یعنی اسپیلت و هواساز اشاره کرد.

هواساز:

سیستم هواساز یکی از مواردیست که در حال حاظر بسیار رایج و پرطرفدار است. در محتوای “بررسی سیستم هواساز و ویژگی های آن” به طور کامل به عملکرد این سیستم اشاره کردیم. این سیستم ها قادر به عملکرد سرمایشی و گرمایشی میباشند. و تمامی قطعات مهم سیستم های تهویه همچون اوپراتور، کندانسور و کمپرسور در یک مجوعه جمع آوری شده است. این سیستم ها معمولا بر در فضای باز همچون پشت بام نصب می شوند و کارکردی آرام و نسبتا بی صدایی دارند. کانال کشی هایی که معمولا رون سقف های کاذب اجرا میشوند ی تواند هوای مطلوب را به خوبی به فضا های مختلف هدایت کند.

دستگاه تهویه مطبوع مرکزی

اسپیلت:

اسپیلت جزء سیستم هایی است که اکثر افراد با آن آشنایی دارند. این سیستم ها نیز در دسته دستگاه تهویه مطبوع مرکزی بشمار می آید. و می واند عملکرد مطلوبی در شرایط مختلف داشته باشند. اسپیلت ها دستگاه هایی هستند که عموما توانایی بالایی در کنترل رطوبت دارند ازین رو استفاده از آنها در اقیلیم های گرم و مرطوب یا معتدل و مرطوب توصیه میشود. این سیستم ها بنابر ظرفیت و مشخصاتشان می توانند گزینه های خوب و مقرون بصرفه ای برای مکان های بزرگ باشند. دو بخش اصلی این سیستم ها شامل موارد زیر میباشد:

  • کویل اوپراتور که در یونیت داخلی درون محیط قرار دارد
  • کندانسور و کمپرسور که درون یک محفظه مقاوم در برابر عوامل جوی همچون آب و هوا در یونیت خارجی نصب میشود.
سیستم تهویه مطبوع مرکزی

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا به کاربردی ترین نکات سیستم تهویه مطبوع مرکزی و ویژگی های آن اشاره کنیم. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظرات و سوالاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.