دانستن مزایای دستگاه هواساز‌ چه تاثیری در انتخاب دستگاه مناسب دارد‌؟
مزایای دستگاه هواساز چیست

دانستن مزایای دستگاه هواساز‌ چه تاثیری در انتخاب دستگاه مناسب دارد‌؟

مزایای دستگاه هواساز در خانه و صنعت بسیار قابل تامل است‌. البته در کنار مزایا‌، معایب دستگاه هواساز نیز باید بررسی شود تا انتخاب مناسبی را بتوانیم داشته باشیم‌.

درباره‌ی مزایای دستگاه هواساز چه میدانید‌؟ آیا دانستن مزایای هواساز‌هایی مانند هواساز آبی میتواند شما را در انتخاب صحیح کمک و راهنمایی کند‌؟ میدانیم که هواساز‌ها میتوانند سرمایش و گرمایش را بسته به کاربرد فصلی انجام دهند پس برای انتخاب بهتر دستگاه هواساز باید مزایا و معایبش را بدانید تا بتوانید با هزینه متوسطی بهترین انتخاب را انجام دهید‌. پس با تیم زرین تهویه ایرانیان همراه باشید…..

مروری کوتاه بر هواساز

هواساز دستگاهی است شامل کویل سرمایشی و گرمایشی و در کنار آن فیلتر جهت فیلتر غبار و گرد و خاک و فن برای مکش و دمش هوا میباشد‌. فن کویل هواساز میتواند سرمایش و گرمایش را با توجه به نیاز محیط و نیاز کاربر برطرف کند‌. معمولا از این هواساز‌ها در منازل مسکونی و محل‌های مشاع استفاده میشود که اخیرا به این هواسازها بخشی به نام ایرواشر اضافه شده است‌. که این ایرواشر‌ها دستگاه را از نیاز به چیلر آب خنک جهت خنک سازی در تابستان مستثنی میکند‌. پس حضور ایرواشر که سرمایش تبخیری دارد‌؛ میتواند جایگزین مناسبی برای آب سرد کویل هواساز توسط چیلر مرکزی میباشد‌.

مزایای دستگاه هواساز

بررسی مزایای دستگاه هواساز

از ابتدایی‌ترین مزیت‌های دستگاه هواساز که از نظر اقتصادی مورد بررسی قرار میگیرد این است که هزینه تعمیرات و نگهداری این دستگاه‌ها بسیار راحت و کم هزینه است‌. و البته از نظر اقتصادی و آسانی در نصب و راه‌اندازی حرف اول را میزنند‌. دستگاه هواساز بطور کلی راندمان بالایی دارد و در عملکرد‌های سرمایشی و گرمایشی بسیار سرعت عمل بالایی دارند‌. از مزایای بزرگی که دستگاه هواساز دارد این است که میتواند میزان اختلاط هوای برگشتی را با هوای تازه تنظیم کند تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود‌.

دستگاه هواساز دارای ریموت کنترل از راه دور است که میتوانیم آن را تعیین برنامه کنیم و با همان ریموت میتوانیم دمائی هوا را تنظیم کنیم‌. هواساز از نظر دکوراتیو فضا‌، زیبایی منزل و محل سکونت را بهم نمیزند چون فضایی را از منزل اشغال نمیکند چون معمولا بر پشت بام قرار میگیرد‌. از دیگر مزیت‌های این دستگاه‌ها ایجاد هوای پاک به واسطه فیلتر‌های تعبیه شده در آن است و همچنین اگر از این فناوری در آپارتمان‌ها استفاده کنیم‌؛ هر آپارتمان تهویه مطبوع مستقل خودش را خواهد داشت‌.

معایب دستگاه هواساز

بررسی معایب دستگاه هواساز

در انتخاب دستگاه هواساز‌، دانستن معایب ضروری‌تر از دانستن مزایای آن است‌. برای مثال از دستگاه هواساز الخصوص دستگاه هواساز آبی در مناطق و شهر‌هایی که رطوبت بالا دارند‌؛ قابل استفاده نیست‌‌. دانستن این نکته در انتخاب دستگاه مدنظر با توجه به موقیت جغرافیایی به شما کمک میکند‌.

درست است که دستگاه هواساز در منزل فضایی را اشغال نمیکند اما در به کار گیری دستگاه هواساز شما نیاز به فضایی جهت تعبیه موتورخانه و دم و تجهیزاتی قبیل بویلر و چیلر دارید که برای بهره‌برداری از همه این موارد باید برای کانال کشی هزینه کنید‌. اما اگر بطور کلی هواساز را برای تنطیم رطوبت بصورت رطوبت زا و رطوبت زدا انتخاب میکنید در نظر داشته باشید که همه این دستگاه‌ها قابلیت رطوبت زایی و رطوبت زدایی را بصورت دقیق ندارند که از معایب دستگاه هواساز میباشد در نتیجه ممکن است عملیات مد نظر شما را به خوبی انجام ندهند‌.

در پایان

در این مقاله به بررسی مزایای دستگاه هواساز و در ادامه برای انتخاب بهتر به بررسی معایب دستگاه هواساز پرداختیم‌. اگر در این مورد اطلاعات جامع و کامل‌تری دارید با ما به اشتراک بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید و کاربردی بوده است‌؛ نظراتتان را برایمان بنویسید‌.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.