عیب یابی سیستم تهویه مطبوع: ۷ مورد که باید قبل از تماس با تکنسین ها بررسی کنید
عیب یابی سیستم تهویه مطبوع

عیب یابی سیستم تهویه مطبوع: ۷ مورد که باید قبل از تماس با تکنسین ها بررسی کنید

زمانی دستگاه تهویه دچار مشکلی میشود اولین اقدام موثر در زمینه مواجه با آن عیب یابی سیستم تهویه مطبوع میباشد. زیرا اگر این سیستم برای مدت زیادی دچار مشکل باشد میتواند به سلب آسایش شما و افزایش هزینه های تعمیرات منجر شود. در این شرایط گاهی اوقات خودتان نیز میتوانید به شرایط را بررسی کرده و مشکل را بهتر برای تعمیرکاران شرح دهید ی حتی خودتان رفع کنید. در این محتوا از زرین تهویه به بررسی چندی از مهم ترین نکات در عیب یابی سیستم تهویه مطبوع خواهیم پرداخت. پس در ادامه همراه ما باشید…

نکته مهم: لازم به ذکر است که همیشه بهترین راه سپردن کارها به یک فرد حرفه ای و متخصص میباشد. از این رو گاهی اقدام های خودسرانه میتواند به افزایش هزینه های تعمیرات و به بار آمدن خسارات بیشتر منجر شود. و یا حتی خطر آفرین باشد.

بررسی راهکارهای عیب یابی سیستم تهویه مطبوع

عیب یابی سیستم تهویه مطبوع

۱. قطعی برق را درنظر بگیرید:

شاید این مورد کمی ساده و بدیهی بنظر برسد اما مهم است که شما قبل از تمای با تعمیرکاران از این نکته مطمئن شوید که به برق درسترسی داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است بوجود آمدن مشکلاتی در بخش برق رسانی به دستگاه تهویه آن را دچار مشکل کند. بنابراین شما میتوانید با یک بررسی اجمالی این مورد را بررسی نمایید. البته این کار میتواند خطرناک باشد و بهتر است که حتما موارد ایمنی را رعایت نمایید.

۲. باتری ها را بررسی کنید:

ممکن است شما زمان زیادی را برای کلنجار با سیستم تهویه تان بگذارید و در آخر به این نتیجه برسید که تنها عیب موجود تمام شدن باتری کنترل آن بوده است. بنابراین در صورتی که کولرگازی یا اسپیلت شما به درستی به دستورات کنترل پاسخ نمی دهد بهتر است باتری های آن را چک کنید تا ا زسلامت آنها مطمئن شوید.

۳. چک کردن یونیت خارجی:

یکی از اقدامی که میتواند در عیب یابی سیستم تهویه مطبوع به شما کمک کند چک کردن یونیت بیرون دستگاه است. گاهی اقات ممکن است در اثر بادهای شدید زباله هایی همچون شاخه و برگ درختان در دستگاه گیر کند و در کارکرد آن مشکلاتی را بوجود بیاورند. در این مورد بهترین کار قطع کردن برق دستگاه و تمیز کردن آلاینده ها میباشد.

نکته مهم: توصیه ما این است که همیشه سعی کنید تا شعاع ۱ تا ۲ متری دستگاه های تهویه مطبوع را عاری از آینده ها نگه دارید تا از عوارض بعدی آن جلوگیری کنید و کیفیت هوا را بهبود ببخشید.

۴. ترموستات را تنظیم کنید:

یکی از نکاتی که هموار در چکاپ ها و عیب یابی سیستم تهویه مطبوع مهم است تنظیم ترموستات از طریق صفحه کنترل و یا ریموت آن است. این کار به افزایش عمر و بهره وری سیستم تهویه مطبوع منجر میشود. همیشه بهتر تا دمای سیستم را بر روی حد استاندارد نگه دارید. مهم نیست که هوای بیرون تا چه میزان سر یا گرم است. اگر سیستم شما بیش از حد کار کند به قطعات فشار زیادی آمده و در زمان کوتاه تری مستهلک میشود.

۵. مراقب سیم ها باشید:

برخی مواقع ممکن است که سیم ها برای شما دردسر ساز شوند. سیسم هایی که به مرور زمانفرسوده و پوشش پلاستیکی آنها ا زبین میرود میتوانند هم برای شما و هم برای دستگاه خطرآفرین باشند. بنابراین در زمان عیب یابی سیستم تهویه مطبوع و سیم کشی ها حتما از دستکش مخصوص و فازمتراستفاده کنید. بهتر است حتما برای نظم بیشتر همه سیم کشی ها را درون یک پوشش پلاستیکی مخصوص قرار دهید.

۶. فیلتر هوا را نظافت کنید:

در محتوای “راهنمای جامع فیلتر کولر گازی و نکات تمیز کردن آن” به طور کامل به اهمیت فیلتر تصفیه هوای کولرگازی و انواع آن پرداختیم. این نکته که توجه به این بخش از دستگاه تهویه تا چه در عیب یابی سیستم تهویه مطبوع تاثیرگذار است میتواند برای شما هم قابل توجه باشد. پس عیدم نظافت این بخش میتواند یکی از مهم ترین عوامل خرابی و عدم کارکرد مناسب سیستم شما باشید.

نکته: بهتر از هر ۲ تا ۳ ماه یکبار بسته به میزان مصرف از دستگاه یا آلاینده های محیطی اقدام به تمیز کردن یا تعویض فیلتر کنید.

۷. شنیدن صداهای غیر عادی

به گوش رسیدن صداهای ناهنجار یا غیرعادی از دستگاه یکی از عوامل مهم در عیب یابی سیستم تهویه مطبوع است. این مورد میتواند نشان دهنده مشکات جدی در دستگاه همچون جدا شدن قطعات از یکدیگر، شکستگی و یا اخلال در عملکرد آنها باشد. بنابراین بهتر است حتما این علائم و نشانه ها را جدی بگیرید. و برای بررسی های بیشتر با یک تکنسین ماهر تماس بگیرید.

امکان عیب یابی سیستم تهویه مطبوع با مجموعه زرین تهویه

مجموعه زرین تهویه با سالها تجربه در زمینه فروش، نصب و تعمیرات سیستم های تهویه مطبوع میتواند به شما در رفع مشکلات سیستم تهویه مطبوعتان کمک کند. اگر ساکن شهر مشهد هستید می توانید به سادگی و تنها با تماس شماره ۳۷۰۲۲-۰۵۱ از خدمات ماهرترین تکنسین ها بهره مند شوید.

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا بیان نکات و مولفه های مهم در عیب یابی سیستم تهویه مطبوع به شما برای بهتر متوجه شدن ایرادات دستگاهتان اطلاعات مفیدی بدهیم. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.