مزایا و قابلیت های سیستم تهویه مطبوع هوشمند
سیستم تهویه مطبوع هوشمند

مزایا و قابلیت های سیستم تهویه مطبوع هوشمند

سیستم تهویه مطبوع هوشمند چیست؟ به راستی تهویه هوای هوشمند چه مزایا و فوایدی نسبت به سایر مدل های معمولی موجود در بازار دارد؟ امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و عرضه مدل های متنوع، بحث سیستم تهویه هوشمند به شدت داغ شده است. این سیستم ها که بعنوان نسل جدید دستگاه های تهویه شناخته میشوند به زودی سهم قابل توجهی را در بازار کشورهای توسعه یافته تصاحب میکنند. هم اکنون نمونه هایی از این تکنولوژی روز به ایران راه یافته و قابل خریداری است. در این محتوا از زرین تهویه به بررسی دقیق کارکرد این سیستم ها مزایای خرید آنها میپردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید…

سیستم تهویه مطبوع هوشمند چیست؟

امروزه برخلاف کولرهای معمولی، تهویه هوای هوشمند به شما این امکان را میدهد تا دمای خانه خود را با استفاده از تلفن های همراه هوشمند مشاهده و کنترل کنید. با استفاده از این امکان مدیریت دما و تامین آسایش حرارتی کاربران در بهترین سطح قرار خواهد گرفت. برنامه های مربوط به این کار که بر روی تبلت و یا تلفن همراه قابل نصب و استفاده است می تواند به داده های مهمی درباره کیفیت هوای محیط دست پیدا کند. این سیستم ها حتی می توانند به سایر بخش های هوشمند کنترل منزل و یا حتی دستیارهای صوتی متصل شوند و با اتصال به اینترنت قابلیت هایشان را به حداکثر برسانند.

امکانات و ویژگی های منحصر به فرد بیشمار این یستم ها باعث شدهه تا استفاده از آنها روز به روز افزایش پیدا کند.

مزایا و امکانات سیستم تهویه هوای هوشمند

اگر همچنان نمی دانید که به چه دلیل باید برروی سیستم های تهویه مطبوع هوشمند سرمایه گذاری کرد و چه امکانات و مزایایی باعث ارزشمند شدن آنها میشود، به نکات تمایزی که در ادامه به آنها میپردازیم توجه کنید.

۱: به ارمغان آوردن آرامش و راحتی

در حال حاظر با استفاده از تهویه هوشمند، کنترل سرما و گرمای محیط به معنا واقعی کلمه در کف دستان شما است.به طوری که شما می توانید با استفاده از گجت های هوشمندان دمای محیط را به هر نحوی که مدنظر شماست کنترل کنید. استفاده از دستورات صوتی کار شما را حتی ساده تر از پیش کرده است. این سیستم ها مجهز به کنترلر های هوشمند تروستات، سیستم ردیابی دود، نشت گاز و … را شامل میشوند. تا آسایش محیطی ر در بهترین شکل ممکن برایکاربران فراهم کنند.

سیستم تهویه مطبوع هوشمند

۲: صرفه جویی در انرژی

امروزه مصرف بهینه انرژی یکی از مسائل بحث برانگیز در دنیا محسوب میشوند. سالیانه حدود بیش از ۷% از برق مصرفی به سیستم های تهویه مطبوع اختصاص پیدا میکند. سیستم های هوشمند نیز همچون سای تکنولوژی جدید دارای اینورتر اتوماتیک میباشند. و می توانند تا حد زیادی از هدر رفت انرژی بکاهند. به این طورت که سیستم به محض رسیدن به دمای تعیین شده خاموش میشود.

علاوه بر این سیستم تهویه مطبوع هوشمند می تواند به اینگونه فعالیت کند که با تشخیص میزان فعالیت شما در طی روزها و ساعت های هفته به طور برنامه ریزی شده در اتاق های خاصی روشن و خاموش شود. به این صورت انرژی برای تعدیل های فضاهایی از خانه که مورد نیاز شما نیست و یا کمتر مورد استفاده قرار میگیرد صرف نمیشود.

۳: تشخیص خطا و نگهداری های پیشگیرانه

تعمیر و نگه داری سیستم های تهویه مطبوع از موازدیست که نمی توان نادیده گرفت. در مدل های معمولی سیستم های تهویه معمولا افراد بعد از بروز مشکل در یکی از قطعات متوجه خرابی و آسیب به آنها میشوند. اما در سیستم های تهویه هوشمند قبل از رخ دادن مشکلات جدی و با پیگیری خطا و ارور های نمایش دهنده دستگاه می توان از ضرر های بزرگتر جلوگیری کرد. یکی از مزایای قابل توجه تهویه هوای هوشمند همین مسئله است که این دلیل که به واسطه تعمیر و نگه داری برنامه ریزی شده سیستم می توان از خسارت های بزرگتر و هزینه های تعمیراتی زیاد جلوگیری نمود.

سیستم های تهویه مطبوع هوشمند می توانند حتی زمان تعمیر فیلتر هایشان را بنا به آلودگی محیطی و استاده از آنها تخمین زده و برای آن برنامه ریزی کنند. به این ترتیب شما با مشاهده اعلان و یادآور ها متوجه این این موضوع خواهید شد و می توانید سیستمتان را همیشه در بهترین وضعیت نگه داری کنید.

۴: افزایش بهره وری با تهویه هوای هوشمند

در نظر بگیرید که بعد از یک روز سخت کاری به خانه باز میگیردید در حالت عادی احتمالا سیستم تهویه مطبوع شما در زمان نبودتان خاموش بوده. بنابراین دمای هوای محیط یا خیلی گرم و یا سرد است. بنابراین شما باید زمانی در حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پیشبینی کنید تا دمای هوا به شکل مطلوب و موردنظرتان شود. علی رقم اینکه سیستم شما در این زمان با عملکرد پیوسته انرژی زیادی را مصرف خواهد کرد و زودتر مسطحلک خواهد شد.

اما اگر از مزایای بیشمار سیستم تهویه مطبوع هوشمند بهره ببرید دیگر جای نگرانی از این بابت وجود ندارد. شما می توانید قبل از بازگشت به خانه و از راه تلفن همراه هوشمنداتان سیستم تهویه منزل را فعال کنید تا دمای مناسب را قبل از بازگشت شما فراهم کند.

۵: کاهش رد پای کربن دی اکسید

در حال حاظر تغییرات اقلیمی یکی از اصلی ترین دغدغه های جهانی است که نمی توان نادیده گرفت. سیستم های تهویه مطبوع نامناسب یکی از عوامل تولید کننده دی اکسید کربن محسوب میشوند. و این اعداد و ارقام روز به روز در حال افزایش اند. اگرچه سیستم تهویه مطبوع هوشمند میزان تولید دی اکسید کربن را به صفر نمی رساند اما این مسئله تا حد قابل توجهی در این سیستم ها کنترل شده است. هر کدام از این سیستم ها می توانند تا حدود ۲۵ درصد در مصرف انرژی و به جای گذاشتن رد پای کربن جلوگیری کنند.

صرفه جویی در مصرف انرژی با تهویه هوای هوشمند

امکانات و قابلیت های سیستم تهویه مطبوع هوشمند

در ادام به برخی از کاربردی ترین قایلیت های تهویه هوای هوشمند که آن را نسبت به نمونه های معمولی متمایز میکند اشاره خواهیم کرد.

۱: ویژگی های اقلیمی و وقعیت جغرافیایی

یکی از امکانات بی نظیر تهویه هوشمند شناسایی موقعیت جغرافیایی بوسیله داده های موجود در اینترنت است. بدین وسیله سیستم می تواند با تشخیص اقلیم و موقعیت شما دما به جوبی و بر حسب استاندارد های موجود تنظیم نماید.

درنظر بگیرید که در زمان خروج از منزل فراموش کرده اید که سیستم تهویه مطبوع خانگیتان را خاموش کنید.در این صورت می توانید از امکانات موقعیت جغرافیایی استفاده کنید تا به محض خروج شما از محیط خانه سیستم به صورت اتوماتیک خاموش شود. علاوه بر اینها تغییرات دما را می توان بر اساس فاصله شما از دفتر، محل کار و… به صوزت خودکار تنظیم کرد.

۲: انعطاف پذیری و حالت های هوشمند

به طور معمول اکثر سیستم های تهویه مطبوع جدید دارای حالت و تنظیمات مختلف مانند خشک، فن، گرما، خنک و… هستند. سیستم های جدید تهویه هوشمند علاوه بر تمامی این حالت ها به شما این امکان را میدهند که خودتون به صورت دستی و براساس نیازهایتان نوع عملکرد سیستم را انتخاب کنید. تمامی این موارد فقط و فقط برای راحت تر کردن کارها و تامین آسایش کاربران میباشد.

یکی از حالت های موجود در این سیستم ها حالت راحتی یا comfy mode میباشد. ترموستات و کنتلر های سیستم در اختیار شما خواهد بود. بدین صورت برنامه دمایی محیط شما تعیین میکنید و یا حتی دمای هوای صبح و شب را خودتان مشخص خواهید کرد.

۳: جزئیات دما و مصرف

اگر دوست دارید که جزئیات آمادی کارکرد سیستم تهویه مطبوعتان را داشته باشید، تهویه هوای هوشمند این امکان را به شما میدهد. با استفاده از این قابلیت می توانید سابقه و داده های دستگاهتان را همیشه تحت کنترل داشته باشید. این اطلاعا میتوانید شامل میزان مصرف، دمای محیط، ساعت های فعالیت دستگاه و میان تولید برودت یا حرارت باشد. آگاهی از میزان و نوع مصرف می تواند کمک خوبی برای کاهش هزینه های انرژی و اصلاح الگوی مصرف باشد.

در پایان

در این مقاله سعی کردیم تا بررسی جامع برخی از ویژگی های سیستم تهویه مطبوع هوشمند شما را با مزایا و نحوه کارکرد آن آشنا کنیم. بدون شک با دیجیتالی شده الگوی زندگی افراد، تهویه هوشمند به زودی به صورت گسترده وارد خانه ها خواهد شد. پس کسب اطلاعات درباره آنها بررسی قابلیت های این سیستم نوین می تواند جذاب و مفید باشد. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظرات و سوالاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.