هنگام خرید کولرگازی چه مواردی را در نظر بگیریم؟

هنگام خرید کولرگازی چه مواردی را در نظر بگیریم؟

در هنگام انتخاب و خرید کولرگازی گزینه‌های بسیاری وجود دارد، بنابراین تصمیم‌گیری برای اینکه از کجا باید شروع کنید دشوار است. ما با انتخاب از میان هزاران مدل، سبک و رنگ های مختلف، کاملا گیج‌ خواهیم شد، اما قبل از خرید پنج نکته مفید زیر را در نظر بگیرید.

 

نکات مهم برای خرید کولرگازی

۱) ظرفیت

ظرفیت کولرگازی که خریداری می‌کنید به ظرفیت اتاق یا اتاق‌هایی که مورد نظرتان است بستگی دارد. اگر فقط می‌خواهید یک اتاق را گرم یا سرد کنید، سیستم تهویه هوای اسپلیت دوکاره برای گرمایش و سرمایش یک منطقه کوچک ایده آل است. ولی اگر می‌خواهید اتاق‌های بیشتر یا کل ساختمان را گرم یا سرد کنید، به یک کولر اسپلیت چندتکه یا یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی نیاز دارید.

۲) بودجه

قبل از اینکه به دنبال کولرگازی مناسب باشید، باید تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید. گزینه های بسیاری از برندها و مدل های مختلف در بازار موجود است، اما لطفاً این جمله قدیمی را بخاطر بسپار که: “همانقدر که هزینه میکنید دریافت خواهید کرد” کولرگازی شما بیشتر روزها برای گرمایش یا سرمایش استفاده خواهد شد، بنابراین انتخاب یک برند با ساخت و مدل معتبر بسیار مهم است.

صرف کمی هزینه بیشتر در کوتاه مدت، صرفه جویی در هزینه قبوض برق در درازمدت و فواید بسیار بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد، در حالی که پولتان ذخیره شده و کولرتان به مدت طولانی ماندگار خواهد بود.

۳) تحقیق

قبل از تصمیم گیری برای خرید کولرگازی ، انجام تحقیقات بسیار مهم است. از مدل های موجود آگاه باشید و اطلاعات خود را در مورد آنچه که هر کولرگازی ارائه می دهد، مانند میزان مصرف برق، راندمان انرژی و ویژگی های آن افزایش دهید. شما می توانید با مراجعه به وبسایت‌های هر برند و مطالعه در مورد مدل های مختلف این کار را انجام دهید.

همچنین می توانید نظرات دیگر مشتریان و متخصصان را بخوانید تا بدانید فواید و بازخورد آنها در استفاده از یک برند و مدل چیست. تیم ما نیز در شرکت زرین تهویه ایرانیان از کمک کردن به شما بسیار خوشحال می شود. ما با بیش از پنجاه سال سابقه در خدمات پس از فروش لوازم خانگی و نزدیک به سی سال سابقه در حوزه سیستم های تهویه مطبوع به مشتریان در این زمینه کمک کرده ایم، بنابراین می توانیم در مورد خرید انواع کولرگازی، سیستم‌های سرمایشی گرمایشی و….، می‌توانیم به شما توصیه های تخصصی ارائه دهیم.

۴) بهره‌وری انرژی

از سال ۱۹۹۲ داشتن برچسب رتبه بندی انرژی برای وسایل برقی اجباری شد. هرچه وسیله‌ای ستاره‌ی بیشتری داشته باشد، بهره‌وری انرژی آن نیز بیشتر است. برای انواع کولرها رتبه بندی انرژی تا ۱۰ ستاره است. ستاره های آبی بهروه‌وری در فرآیند خنک سازی و ستاره‌های قرمز میزان گرمایش را ارزیابی می‌کنند. در نظر گرفتن تعداد ستاره ها (امتیاز) برای خرید کولرگازی بسیار مهم است چراکه سبب صرفه جویی مبلغ زیادی در قبض برق شما می شود.

۵) ویژگی‌ها

با پیشرفت فناوری، ویژگی‌های کولرها به طور مداوم در حال بهتر شدن است. شما می‌توانید سیستم‌های کنترل از راه دور را خریداری کنید، اما امروزه “سیستم های هوشمند” نیز در بازار موجود هستند که از طریق وای فای و برنامه های کاربردی تلفن همراه می توانید آنها را کنترل کنید.

کولرگازی های بدون باد که به صورت مستقیم به شما باد نمیزند، یا برخی از انواع کولرهای دارای تایمر، حالت‌های اقتصادی (بهینه)، سنسور حضور انسان و گزینه های تمیز کردن خودکار نیز به تازگی وارد بازار شده‌اند. همچنین در مطلب جدیدترین تکنولوژی‌های سیستم‌های تهویه مطبوع، میتوانید برخی از تازه‌ترین این ویژگی‌ها را مشاهده کنید. در نهایت ویژگی‌هایی که برای خرید کولرگازی خود انتخاب می‌کنید به مقدار بودجه ای که در نظر دارید نیز بستگی دارد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با نوع، اندازه و یا ویژگی‌های کولرگازی به دست بیاورید، می توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

منبع