اهمیت نگهداری از سیستم تهویه و رسیدگی حرفه ای به آنها
اهمیت نگهداری از سیستم تهویه

اهمیت نگهداری از سیستم تهویه و رسیدگی حرفه ای به آنها

اهمیت نگهداری از سیستم تهویه مطبوع یکی از مواردیست که افراد باید برای افزایش عمر مفید و بهره وری بهتر از این دستگاه ها درنظر بگیرند. در محتوای “۵ راهکار ساده و کاربردی برای افزایش طول عمر سیستم تهویه مطبوع” به طور کامل به نکات و موارد مهم در نگهداری از دستگاه تهویه پرداختیم.

اما در این مقاله از زرین تهویه به بررسی لزوم نگهداری حرفه ای از این سیستم ها خواهیم پرداخت. تا به شما نشان دهیم تا در صورت چکاپ مداوم و سرویس منظم دستگاه تهویه به چه نتایج و دستاوردهایی خواهیم رسید. با خواندن این اطلاعات می توانید به دلایل تعمیرات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع و توجه به آنها پی ببرید. پس تا انتها همراه ما باشید…

لزوم اهمیت نگهداری از سیستم تهویه

سیستم های تهویه مطبوع دستگاه هایی گران قیمت هستند که درصورت نگهداری مناسب از آنها میتواند برای سالیان زیادی از آنها استفاده نمود. اما سهل انگاری در رسیدگی به این سیستم ها یمتواند سرمایه شما را از بین ببرد. و هزینه و وقت زیادی را برای جاگزین سازی و جبران ضررها طلب کند. به همین خاطر همیشه توصیه اصلی به افراد شناخت درست سیستم تهویه مطبوع، قابلیت های آن و راهکارهای حفظ آن میباشد. در ادامه به برخی از مهم ترین مواردی اشاره خواهیم کرد که در صورت انجام این سه کار حاصل میشود. تا به شما بگوییم چرا تعمیرات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع مهم است؟

۱: افزایش عمر سیستم

همانطور که پیش تر مختصرا اشاره کردیم افزایش عمر مفید سیستم های تهویه یکی از مزایای چکاپ های سالیانه سیستم های تهویه مطبوع میباشد. معمولا به افراد توصیه میشود که دو بار در سال با آغاز فصل گرما و آغاز فصل سرما سیستم هایشان را بررسی کنند. این بازبینی ها میتوانند عملکرد بهینه سیستم را تضمین و در صورت بروز هرگونه مشکل از سرایط آن به سایر بخش ها و به بار آمدن خسارات بیشتر جلوگیری نمایند.

به طور کلی میتوان گفت میانگین عمر مفید دستگاه های تهویه بین ۱۰ تا ۱۵ سال میباشد اما تعمیرات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع میتواند این مدت زمان را افزایش دهد. در صورت یکه به این موارد توجهی نشود زودتر از زمان موعد وقت تعوض سیستم تهویه فرا میرسد. و شما باید مجددا برای خرید یک سیستم جدید سرمایه گذاری کنید.

۲: فراهم کردن آسایش

یکی از مهم ترین مواردی که موجب اهمیت نگهداری از سیستم تهویه میشودفراهم کردن آرامش حرارتی و روحی افراد در طی سال است. این نکته که بدانید در تمام طول سال میتوانید در بهترین شرایط دمایی زندگی، کار و استراحت کنید میتواند تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری شما داشته باشد. بنابراین شما میتوانید زور های بسیار سرد و یا گرم را در آرامش خاطر پشت سر بگذارید و لذت ببرید.

۳: کاهش هزینه های مصرف انرژی

درصورتی که بتوانید به خوبی از سیستمتان نگهداری کنید عملکرد منظم آن میتواند سبب کاهش مصرف انرژی و کم کردن هزینه های برق مصرفی شما شود. در حال حاظر یکی از بدترین مواردی که در دستگاه هی قدیمی قابل مشاهده است عدم صرفه جویی در مثرف انرژی و هزینه های جانبی زیاد است. اما شما میتوانید با اطمینان از سالم بودن دستگاهتان مثرفتان را به خوبی مدیریت نمایید. تعمیرات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع میتواند راهکاری اقتصادی برای شما باشد که از آن پشیمان نخواهید شد.

اهمیت نگهداری از سیستم تهویه

۴: گردش هوای بهتر

اگر از اهمیت نگهداری از سیستم تهویه غافل شوید دیر یا زود احساس خواهید کرد که گردش هوا در خانه با مشکلاتی مواجه شده است. افزایش سطح رطوبت و راکد ماندن هوا از عوارض جانبی این موضوع میباشد. اقدامات پیشگیرانه میتواند سطح دما و کیفی محل زندگی شما را در سطح مطلوبی نگه دارد تا بتوانید در فضایی بدون آلودگی، گرد و غبار و سایر آلاینده های محیطی کار و فعالیت کنید.

۵: کاهش هزینه تعمیرات

بدون شک شما می توانید با بررسی و چکاپ های منظم هزینه های آتی برای تعمیرات قطعات مهم را پیشگیری کنید و از آسیب رسیدن به سایر بخش های مهم نیز جلوگیری کنید. زیرا برخی از مشکلات سیستم های تهویه توسط افراد عادی قابل مشاهده نیستند و تنها یک تکنسین ماهر در این زمینه میتواند شما را یاری کند. تا ایراد نامحسوس سیستمتان را قبل از جدی تر شدن تجزیه و تحلیل و د نهایت پیشگیری کنید.

بررسی موردی نکات تعمیرات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع

  • بهتر است در زمان خواب و یا اوقاتی که در خوانه نیستید در صورت لزوم از حالت شب و یا صرفه جویی سیست تهویه مطبوعتان استفاده نمایید.
  • فیلتر های هوای دستگاهتان بسته به میزان استفاده و آلودگی های محیطی هر ۱ تا ۲ بار در ماه نظافت یا تعویض کنید.
  • برای اهمیت نگهداری از سیستم تهویه یونیت خارجی دستگاه را هر چند مدت یکبار بررسی و نظافت کنید.
تعمیرات و نگهداری سیستم تهویه مطبوع

در پایان

در این محتوا از وبلاگ زرین تهویه سعی کردیم تا بررسی دلایل اهمیت نگهداری از سیستم تهویه به شما نشان دهیم استفاده مناسب و رسیدگی های منظم به دستگاه تهویه مطبوع تا چه حد برای شما ضروری و سودمند است. شما می‌توانید برای استفاده از خدمات نصب و تعمیرات سیستم های تهویه مطبوع و انواع لوازم خانگی در شهر مشهد با شماره تلفن ۳۷۰۲۲_۰۵۱ شماره گیری نمایید. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظراتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع و جزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.