مینی اسپیلت چیست و عملکرد آن چگونه است؟
مینی اسپیلت چیست؟

مینی اسپیلت چیست و عملکرد آن چگونه است؟

مینی اسپیلت یکی دیگر از انواع متداول سیستم های تهویه مطبوع بشمار می آید که میتواند برای مصارف خاصی بهترین گزینه موجود محسوب شود. اگر شما نیز به فکر تهویه هوای یک واحد تجاری کوچک، یک اتاق با ابعاد محدود و یا بخش کوچکی از فضا هستید؛ مینی اسپلیت بدون داکت میتواند یکی از پیشنهادات کاربردی برای شما باشد. در این محتوا از زرین تهویه سعی کرده ایم تا با بررسی مزایا و نحوه عملکرد این سیستم ها به شما در انتخاب آنها کمک کنیم. پس تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید…

مینی اسپیلت چیست؟

این سیستم ها شباهت زیادی به اسپیلت های عادی دارند با این تفاوت که به گونه ای طراحی شده اند که میتوانند بدون داکت و کانال کشی دمای هوا را تعدیل و تهویه نمایند. علاوه بر اینکه کنترل دمای هر فضا به صورت جداگانه امکان پذیر است. به همین خاطر شما با استفاده از آنها مجبور ب سرمایش یا گرمایش فضاهایی که کمتر مورد استفاده قرار میگیرند نخواهید بود. به طور کلی مینی اسپیلت ها را میتوان با استفاده از داکت کشی و بدون آن اجرا کرد که هر کدام میتوانند مزایا و ویژگی های مختص به خود را داشته باشند. این سیستم ها با وارد کردن کمترین خسارت و ایجاد کمترین تغییرات به سقف و دیوار قابل اجرا هستند.

مینی اسپلیت بدون داکت چگونه کار میکند؟

همانطور که از نام این سیستم ها نیز پیداست اسپیلت های مینی طراحی کوچکتر و جمع و جور تری دارند. در این دستگاه ها لوله های مسی نازکی برای پمپاژ مبرد از کمپرسور که واقع در یونیت بیرونی میباشد به واحد هواساز داخلی استفاده میشود. در این بخش هوای از روی کویل گذشته و فرایند تهویه بر روی آن انجام میگیرد. این نوع از عملکرد در سیستم های بدون داکت افراد را از اوپراتور های بزرگ زیر شیروانی و یا کنال کشی های حجیم و پیچیده بی نیاز میکند. و هزینه های تجهیزات گران قیمت را کاهش میدهد.

به طور کلی این دستگاه ها نصب ساده و بی دردسری دارند و معمولا تنها با ایجاد یک سوراخ چند سانتی متری بر روی سقف یا دیوار جهت اتصال یونیت خارجی و داخلی به یکدیگر اجرا میشوند. این واحدها به عنوان گزینه های کم صدا،کم حجم و بسیار کاربردی شناخته میشوند. و در برخی موارد کارایی بیشتر نسبت به کولرگازی های پنجره ای دارند.

مینی اسپلیت بدون داکت

علت انتخاب مینی اسپلیت‌های بدون داکت:

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم در برخی از شرایط سیستم های تهویه مطبوع مبینی اسپسلت بدون کانال میتوانند بهترین بازدهی را برای فضا ها داشته باشند.فضاهایی که محدودیت های خاصی دارند و یا تغییر کاربردی داده شده اند میتوانند به خوبی از مزایای این دستگاه ها بهره مند شوند.

مناسب برای فضاهای محدود

اگر در محلی اجاره ای ساکن هستید و یا در فضایی به صورت موقتی نایز به تهویه هوا به صورت اختصاصی و ویژه دارید. مینی اسپیلت میتواند برای شما بسیار کاربردی باشد. به طور مثال ممکن است در منطقه ای زندگی کنید که یکی از اتاق ها دائما بسیار سر و یا بسیار گرم است در این شرایط راهی بجز قرار دادن یک سیستم اختصاصی برای آن فضا نیست.

مینی اسپلیت بدون داکت

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی مینی اسپلیت بدون داکت نحوه عملکرد و ویژگی های آن به شما در انتخاب بهتر سیستم تهویه مطبوع کمک کنیم و اطلاعات مفیدی را با شما به اشتراک بگذاریم. لطفا نظرات و تجربیات خودتو رو درباره استفاده از این دستگاه برای ما بنویسید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصد دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.