خرید کولرگازی پنجره ای و راهنمای عملکرد آن
کولرگازی پنجره ای

خرید کولرگازی پنجره ای و راهنمای عملکرد آن

کولرگازی پنجره ای یکی از مدل های عرضه شده و متداول است که با قرارگیری در داخل پنجره میتواند به تهویه هوای محیط کمک کند. در حال حاظر مدل های مختلف کولر گازی اعم از ایستاده، کولر گازی پرتابل، پنجره ای و دیواری در بازار موجود میباشد که افراد میتوانند بر اساس شرایط محیطی و نیازهایشان بهترین مدل را انتخاب نمایند. به همین دلیل در این محتوا از زرین تهویه با بررسی جامع کولرگازی های پنجره ای و نکات مهم در خرید آنها به شما در شناخت بهتر این سیستم ها کمک کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید…

کولرگازی پنجره ای چیست؟

کولرگازی پنجره ای نمونه ای ساده از سیستم های تهویه مطبوع است. این دستگاه شامل تمامی بخش های حیاتی و مهم یک سیستم تهویه مطبوع بهمراه یک بدنه مقاوم در برابر رطوبت میباشد.این نوع از سیستم ها معمولا در داخل پنجره ها نصب میشوند. و با اتصال به برق میتواند به سادگی فعالیت تهویه هوا را انجام دهند. کولرگازی پنجره ای با طراحی جمع و جور و کاربردی میتواند به خوبی پاسخگوی تهویه هوای اتاق ها و واحدهای تجاری کوچک می‌باشد.

استفاده از این سیستم ها میتواند برای افراد بسیار بصرفه باشد زیارا در صورت لزوم میتوان آن را از پنجره ای به پنجره دیگر منتقل کرد و به صورت مستقل و بدون نیاز به هرگونه کانال کشی از آن استفاده نمود.

سیستم پنجره ای چگونه کار میکند؟

همانطور که اشاره کردیم سیستم کلی کولرگازی‌های پنجره ای تفاوت آنچنانی با سیستم های تهویه بزرگتر ندارد. این سیستم ها از گاز مبرد و سیکل تبرید برای سرمایش و گرمایش استفاده میکنند. این سیستم ها با دارا بودن فیلترهای کوچک به خوبی قادر به تصفیه و پاکسازی هوای محیط میباشند. و میتوانند با انجام فرایند رطوبت زدایی به بهبود کیفیت هوای محیط کمک کنند. مهم ترین اجزای این سیستم ها شامل کندانسور، کمپرسور، ترموستات، فن یا دمنده، کویل اوپراتور، کویل کندانسور، لوله ها و گاز مبرد است. تمامی این مجموعه با یکدیگر میتوانند به خوبی همکاری داشته باشند و هوایی مطلوب را برای محیط مورد نظر شما بهمراه داشته باشند.

دیاگرام کولرگازی پنجره ای

در صورتی که این سیستم ها از ترموستات خودکار و یا سیستم اینورتر پشتیبانی کنند، میتوانند به صورت کاملا اتوماتیک و برحسب دمای تعیین شده روشن و خاموش شوند. به این شکل هزینه های مصرف انرژی شما تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد. زیرا این سیستم ها حافظ انرژی و محیط زیست هستند.

به طور ساده میتوان گفت در زمان کارکرد کولرگازی پنجره ای ترموستات با تشخیص تغییر دما سیستم را روشن میکند و دمنده هوای داخل محیز را به درون دستگاه مکش میکند. این هوا از روی کویل های پر شده با مبرد عبور میکند و هوا خنک میشود سپس قطعات دستگاه این جریان هوا را در داخ اتاق پخش کرده و باعث خنک شدن محیط میشوند.

نکات خرید کولرگازی پنجره ای برای خانه

حال که متوجه عملکرد و نحوه کار این کولرگازی ها شدید به نکاتی درباره خرید آنها اشاره خواهیم کرد. با درنظر گرفتن این نکات میتواندی انتخاب بهتر و سنجیده تری داشته باشید.

انتخاب سایر و ظرفیت مناسب

توجه به ظرفیت دستگاه یکی از اولین مواردیست که در مجموعه زرین تهویه همیشه به آن اشاره میکنیم. زیرا درصورت عدم توجه به نیازهای محیطی و ابعاد آن عملکرد دستگاه کارایی بالایی نخواهد داشت و مصرف انرژی را بیشتر خواهد کرد. اگر ظرفیت سیستم تهویه بر حسب ابعاد فضا کم باشد، دستگاه باید برای خنک کردن آن بیش از حد توان استاندارد کار کند. و عملا اتاق به صورت موثر خنک نخواهد شد و استهلاک دستگاه زیاد میشود. و در صورتی هم که طفیت انتخابی شما برحسب متراژ زیادتر از حد لازم باشد، اتاق در مدتی سریع تر از زمان استاندارد و بدون انجام فرایند رطوبت زدایی خنک میشود. و یمتواند به شما احساس رطوبت و شرجی بودن را بدهد.

پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب یک سیستم با ظرفیت سرمایشی(BTU) مناسب و جدول راهنمای آن را در اینجا بخوانید.

و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ظرفیت هوادهی یا CFM اینجا کلیک کنید.

انتخاب فضای مناسب برای نصب

برای نصب کولرگازی پنجره ای باید به این نکته توجه کنید که بهترین پنجره را برای این کار انتخاب کنید. توجه به قرارگیری دستکاه برای گردش هوای بهتر و جلوگیری از جریان باد مستقیم از مورادیست که باید به آن توجه نمایید. در زمان انتخاب محل نصب باید به این نکته دقت کنید که سایر پنجره برای اجرای سیستم تهویه مناسب باشد و توسط عوامل خارجی تحت تاثیر قرار نگیرد. بهتر است حتما یک سایه بان برای محافظت بیشتر از آن درنظر بگیرید. و این نکته را حتما به خاطر داشته باشید که سیستم های تهویه باید حتما در مجاورت هوای آزاد قرار بگیرند. بنابراین کولرگازی پنجره ای شما نباید توسط پوشش گیاهی و یا هر عامل دیگری محصور شود.

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی کولرگازی پنجره ای و دو مورد از مهم ترین مولفه های خرید و اجرای آن به شما در داشتن انتخابی بهتر کمک کنیم. تا بتوانید در آینده رضایت بیشتری از خرید و عملکرد دستگاهتان داشته باشید. امیدواری از این محتوا استفاده کرده باشید. لطفا نظرات و تجربیاتتون رو درباره استفاده و خرید کولرگازی پنجره ای با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصد دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.