بررسی جامع هواساز فول فرش و نحوه کارکرد و ویژگی‌های آن
بررسی هواساز فول فرش

بررسی جامع هواساز فول فرش و نحوه کارکرد و ویژگی‌های آن

هواساز فول فرش Full Fresh یکی از سیستم های جدیدی است که به منظور تهویه محیط و تنظیم دمای عرصه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه با بهره گیری از تکنولوژی اولیه هواسازها این امکان را فراه میکند که فرایند تعادل دما در تفامی فصول سال به خوب یانجام گیرد و در نتیجه آسایش حرارتی کاربران به خبی تامین شود. این سیستم های فول فرش شامل ویژگی های زیادی میشوند که در ادامه این محتوا از زرین تهویه به بررسی دقیق تر آن خواهیم پرداخت. پس این مطلب را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید…

کارکرد هواساز فول فرش چگونه است؟

این سیستم ها بر اساس مولفه های خاصی طراحی میشوند به طور مثال یکی از شاخصه های اصلی آنها را میتوان در استفاده ۱۰۰درصدی از هوای محیط بیرون به منظور گردش هوا اساره کرد. بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع با مکش هوای محیط و انجام فرایند تعدیل دمای آن را مجددا وارد چرخه هوا میکنند. اما در این نوع از هواساز ها با تمرکز بر بهره گیری از هوای بیرون و سیرکوله کردن آن عملیات به خوبی انجام میگرد.

علت نام گذاری این سیستم ها نیز تحت عنوان هواساز فول فرش همین نکته میباشد که هیچ هوایی از داخل فضا به آن باز نمیگیردد و تمای فرایند ها بر روی هوای تازه بیرون انجام شده و به اتاق مورد نظر منتقل میشود.

سیستم های فول فرش نیز همانند سایر دستگاه های تهویه مطبوع از قطعاتی همچون فیلتر تصفیه هوا، کویل های سرد و گرم، کمپرسور و اوپراتور تشکیل شده است که در کنار یکدیگر میتوانند تمامی فرایند برودتی و حرارتی را انجام دهند. البته بر حسب نیاز های محیطی و شریط پروژه برخی از ویژگی ها را میتوان به این سیستم ها اضافه کرد و با نصب قطعاتی آنها را ارتقا بخشید.

به طور مثال با اجرای برخی از قطعات میتوان ویژگی رطوبت زدایی و کنترل میزان شرجی بودن هوا را به آن افزود.

اجزای هواساز فول فرش
دستگاه هواساز

اجرای سیستم فول فرش

هواساز فول فرش مانند سیستم های هواساز معمولی نیاز به فضایی باز و گسترده برای نصب و قرارگیری دارد. و از آنجایی سیستم های تهویه مطبوع به عنوان یک اختشاش بصری در دید و نماسازی ساختمان محسوب میشود، بهترین محل برای اجرای آن را میتوان پشت بام و یا خرپشته درنظر گرفت. این محل باید به صورتی باشد که با حد ممکن از ورود سر و صدای ناشی از کارکرد دستگاه هواساز فول فرش جلوگیری شود.

ویژگی و کاربرد هواساز فول فرش

پاسخگویی به شرایط محیطی خاص

سیستم های فول فرش به دلایلی در بعضی از شرایط می توانند تنها گزینه و راه حل های پیشنهادی برای تهیوه یک مکان باشند. برخی از فضاها همچون محیطهای آزمایشگاهی پیشرفته و یا اتاق های عمل محیط هایی هستند که حساسیت بالایی در برابر جریان باد و سلامت هوا دارند. ازین رو مکس و دمش شدید باد می تواند در کیفیت آن فضا اختلالاتی را ایجاد کند. به همین جهت استفاده از سیستمی که مبتنی بر هوای بیرون است میتواند به راندمان محیط کمک بسزایی کند.

ابعاد بزرگ دستگاه

هواساز فول فرش به دلیل مکانیسم خاص عملکردی و نحوه فعالیت و قطعات متفاوت نیاز به فضای بزرگتری برای قرارگیری بخش های مختلف دارد. به همین خاطر ابعاد این دستگاه ها نسبت به برخی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع بزرگتر میباشد.

تعداد کویل های بیشتر

سیستم های فول فرش به علت استفاده صد درصدی از هوای بیرون نیازمند توان و قطعات گرمایشی و سرمایشی بیشتری هستند. به طور مثال درنظر بگیرید که یک سیستم تهویه معمولی در فصل زمستان هوای داخل خانه را که به نسبت از هوای آزاد بیرون گرم‌تر است را مکش و آن را گرم تر میکند تا بتواند دما را به حد مطلوبی برساند. اما در هواساز فول فرش به دلیل بهره گیری مستقیم از هوای بیرون نیاز به تعداد کویل های بیشتری برای گرمایش یا سرمایش هوا داریم. ازین رو این مسئله را می توان به نوعی یکی از معایب این سیستم ها دانست که می تواند در مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن نیز تاثیرگذار باشد.

قیمت بالاتر

از دیگر مارد قابل توجه در این سیستم ها قیمت بالاتر آنها نسبت به مدل های معمولی است که آنها را تبدیل به گزینه مناسبی برای پروژه هایی با نیاز های خاص و با حساسیت بالا میکند. بنابراین استفاده ز هواساز های معمولی و یا سایر مدل های سیستم های تهویه مطبوع می تواند گزینه مناسب تری برای مصارف خانگی،اداری و یا خدماتی باشد.

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا سیستم هواساز فول فرش را مورد بررسی قرار دهیم و با عنوان ویژگی ها و نکات آن به شما برای انتخاب بهتر این سیستم ها کمک کنیم. این نکته را به خاطر داشته باشید که این دستگاه ها انعطاف بالایی در افزودن ویژگی های انحصاری دارند. ازین رو نوع و تجهیزات بکار رفته شده در آنها می تواند عامل مهمی در تغییر قیمت آنها باشد. امیدواریم از این محتوا لذت برده باشید. لطفا نظراتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای بهره مندی از خدمات سرویسسیستم های تهویه مطبوع و لوازم خانگی و نصب و اجرای آنها در شهر مشهد با شماره ۳۷۰۲۲_۰۵۱ تماس بگیرید و یا با مراجعه و به وبسایت ۳۷۰۲۲ اطلاعات بیشتری در باره نحوه خدمات رسانی ما کسب نمایید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.