مزایای رادیاتور حوله ای در انتخاب شما موثر است
مزایای رادیاتور حوله ای

مزایای رادیاتور حوله ای در انتخاب شما موثر است

دانستن مزایای رادیاتور حوله ای در برابر معایب رادیاتور حوله ای میتواند شما را در انتخاب و نصب این رادیاتور در سرویس‌های بهداشتی منزل راهنمایی کند‌. ما در محتوای “بررسی جامع نکات مهم در خرید حوله خشک کن” به طور کامل به مولفه های مهم در خرید حوله خشک کن اشاره کردیم.

مزایای رادیاتور حوله ای به غیر از خشک کردن حوله چه میتواند باشد‌؟ یعنی علاوه بر خشک کردن حوله چه کاربردی میتواند داشته باشد‌؟ آیا دانستن ساختار و معایب رادیاتور حوله ای در راه اندازی و نصب آن میتواند اثر گذار باشد‌؟ آیا این سیستم گرمایشی از سیستم‌های برتر تهویه مطبوع است‌؟ با تیم زرین تهویه ایرانیان همراه باشید تا درباره‌ی رادیاتور حوله ای بیشتر بدانید‌….

رادیاتور حوله‌ای ( حوله خشک کن ) چیست‌؟

قبل از بررسی مزایای رادیاتور حوله ای بهتر است به چیستی و تا حدودی به ساختار آن بپردازیم‌. این دسته از رادیاتورها علاوه بر ظاهری زیبا جایگاهشان را در صنعت تهویه مطبوع به خوبی پیدا کرده‌اند‌. این دسته از رادیاتور‌ها علاوه بر سیستم موتور خانه‌ای با سیستم‌های تهویه مطبوع گرمایش از کف نیز قابل نصب و راه اندازی هستند‌.

این دستگاه‌ها جا و فضای زیادی را اشغال نمیکنند چون اکثرا بر روی دیوار نصب میشوند‌. حوله خشک کن‌ها باید در ارتفاع استاندارد از کف زمین‌، با نصب اصولی راه اندازی شوند تا بازده کافی را داشته باشند‌. ارتفاع استاندارد رایداتور‌های حوله‌ای از کف زمین ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر است که این ابعاد را با توجه به ابعاد دستگاهتان باید انتخاب کنید‌. کارکرد رادیاتور‌های حوله ای تفاوت چندانی با سایر رادیاتور‌ها ندارد‌. این گونه که آب گرم جاری در موتورخانه مرکزی دریافت میکند و گردش این آب در این لوله‌ها باعث ایجاد گرما و رطوبت در فضا میشود‌.

انواع رادیاتور حوله ای از نظر جنس

مزایای رادیاتور حوله ای

۱. رادیاتور حوله‌ای آلومینیومی

همانطور که از نامش پیداست رادیاتور حوله‌ای از جنس آلومینیوم است و از دسته حوله خشک کن‌های رایج است چون بسیار سبک‌اند و در عین حال کاربردی و اقتصادی هستند‌.

۲. رادیاتور حوله‌ای شیشه‌ای

این مدل از رادیاتور حوله‌ای از شیشه‌های حرارتی تشکیل شده‌اند‌. این دستگاه‌ها بدنه شفاف دارند و از نظر رنگی بسیار تنوع دارند و از نظر نصب و راه‌اندازی بسیار راحت هستند و در نصب بصورت عمودی و افقی میتوانند نصب شوند‌.

۳. رادیاتور حوله‌ای استیل

حوله خشک کن‌های استیل از فلز‌های مقاوم تشکیل شده‌اند و ضد زنگ و ضد خوردگی هستند و به این سبب طول عمر بالایی دارند و تنوع بالایی را دارند‌.

۴. رادیاتور حوله‌ای فولادی

در این حوله خشک‌ها فولاد ضد زنگ وجود دارد و از نظر ظاهری شبیه به حوله خشک کن‌های آلومینیومی هستند‌. این نوع از رادیاتورها هم از دسته رادیاتور‌های معمول و رایج هستند اما نسبت به سایر رادیاتور‌ها سنگین‌تر هستند‌.

بررسی کاربرد حوله خشک کن

 1. این مدل از رادیاتور‌ها کم هزینه و اقتصادی هستند و گاهی میتوان از آنها به عنوان رادیاتور‌های معمولی در فضاهای کوچک نصب شود‌.
 2. این دستگاه‌ها از نظر دکوراسیون در زیبایی منازل بسیار کاربرد دارند‌.
 3. علاوه بر خشک کردن حوله میتوان از آن برای خشک کردن دستمال و لباسهای کوچک نیز استفاده کرد‌.
 4. این دستگاه فقط در سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده قرار نمیگیرد‌. از رادیاتور حوله‌ای میتوان در اتاق خوابهای کوچک‌، انبارها‌، آشپزخانه‌، ورودی ساختمانها و … استفاده کرد‌.
 5. کاربرد اساسی این دستگاه علاوه بر خشک کردن‌ حوله در رطوبت زدایی فضا میباشد‌. وقتی فضا از رطوبت عاری شود‌؛ ایجاد کپک و قارچ‌های ناشی از رطوبت به صفر میرسد‌.
رادیاتور حوله ای

مزایای رادیاتور حوله ای

 1. مقاومت بالای رادیاتور در برابر ضربه به دلیل صفحه شیشه‌ای موجود در رادیاتور
 2. تنوع بالایی از نظر رنگ و مدل دارند که با توجه به دکوراسیون منزل میتوان آنها را انتخاب کرد‌.
 3. گرمایش یکنواختی را به فضا ارائه میکند و در سطح لوله‌های گرمایش یکسانی دارند‌.
 4. از نظر نصب میتوانید آنها را بصورت افقی و عمودی نصب کنید‌.
 5. توان خروجی بسیار بالایی دارد و از نظر هواگیری اذیت کننده نیستند‌.
 6. از نظر مصرف برق بسیار اقتصادی هستند و ۲۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی میکنند‌.
 7. این دستگاه‌ها از نظر خوردگی و رسوب گیری بسیار مقاوم هستند‌.

در پایان

ممنون که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید‌. در این مقاله به مزایای رادیاتور حوله ای و چیستی رادیاتور حوله ای اشاره شد‌. اگر در این باره اطلاعات بیشتری دارید با ما در میان بگذارید و اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید‌.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصد دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.