۱۰ نکته کلیدی در خرید چیلر هواخنک
خرید چیلر هواخنک

۱۰ نکته کلیدی در خرید چیلر هواخنک

خرید چیلر هواخنک می تواند انتخابی هوشمندانه در بین سیستم های تهویه مطبوع باشد. در حال حاظر چیلرها انواع و عملکرد های متفاوتی دارند. که در محتوای بررسی انواع چیلر های ساختمانی به طور کامل به آن پرداختیم. چیلرها می توانند مزایای زیادی داشته باشند و در انواع فضاها عملکرد خوبی را از خودشان نشان دهند. این سیستم ها با کارکرد برودتی و حرارتی میتوانند انتظارات و آسایش حرارتی کاربران را خوبی برآورده کنند. در این محتوا از زرین تهویه به بررسی چیلر هواخنک و نکات مهمی که در خرید آن باید درنظر بگیرید میپردازیم. پس حتما تا انتها همراه ما باشید…

راهنمای خرید چیلر هواخنک

به طور کلی می توان به این نکته اشاره کرد که چیلرهایهواخنک عملکرد و قابلیت های ضعیف تری نسبت به چیلرهای آب خنک دارند. اما در برخی از پروژه ها چیلرهای هواخنک به کارفرمان توصیه میشود. پس سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید این است که در هنگتم خرید چه مولفه هایی را باید درنظر گرفت تا بهترین نتیجه را در آینده کسب کرد؟

۱: نحوه کنترل و مدیریت چیلر هواخنک

اگر قضا انتخاب یک چیلر خوب را دارید باید به نحوه کنترل آن توجه کنید. در حال حاظر شما می توانید در بازار برندهای مختلفی را پیدا کنید که هر یک شیوه مخصوصی را برای کنترل و مدیریت دستگاه ارائه میدهند. دسترسی بیشتر و امکان مدیریت دقیق تر می تواند عملکرد مطلوب و آسان سیستم شما را تضمین کند. و برایتان کاربردی تر باشد.

۲: انتخاب ظرفیت مناسب چیلر

درنظرگیری ظرفیت مناسب یکی از مواردی است که ما در راهنمای خرید تمامی سیستم های تهویه مطبوع به طور ویژه به آن اشاره ویژه کرده ایم. انتخاب یک سیستم تهیوه مطبوع با ظرفیت مناسب برای یک فضا می تواند به عملکرد بهینه دستگاه در تعدیل دما، افزایش طول عمر سیستم و کاهش مصرف انرژی شود. شما باید سیستم مناسب با متراژ محیط موردنظرتان را بر اساس جدول ظرفیتی مطابقت داده و هوشمندانه ترین انتخاب را کنید.

در انتخاب سیستم های تهویه دو مولفه بسیار مهم وجود دارد. یکی از آنها ظرفیت هوادهی میباشد. که نشان دهنده این است که یک سیستم تا چه میزان می تواند در یک واحد زمان هوا را تهویه و جایگزین کند. در محتوای “بررسی ظرفیت هوادهی سیستم تهویه مطبوع و نحوه محاسبه آن” به طور کامل به موضوع ظرفیت هوادهی با CFM پرداختیم و جدول انتخاب طرفیت مناسب بر اساس متراژ فضا را درج کردیم. که پیشنهاد میکنم حتما آن را مطالعه کنید.

ظرفیت سرمایشی یا BTU یکی دیگر از اعداد و ارقامیست که ممکن است با آن در هنگام خرید چیلر هواخنک مواجه شوید. ظرفیت سرمایشی یا برودتی تعین کننده آن است که یک دستگاه تا چه میزان زمان و انرژی نیاز دارد تا یک فضا را خنک کند. اطلاعات بیشتر درباره این مولفه و جدول انتخاب درست ظرفیت بر حسب متراژ را نیز می توانید از اینجا بخوانید.

راهنمای خرید چیلر هواخنک

۳: درنظر گیری تاثیر ارتفاع بر عملکرد چیلر

یکی دیگر از مواردی که باید در خرید چیلر هواخنک به آن توجه داشته باشید، مولفه ارتفاع است.شما باید در زمان انتخاب چیلر ارتفاع محل اجرا و ساختمان رادرنظر بگیرید. یکی از اتفاقاتی که در زمان محاسبه ارتفاع رخ میدهد این است که ظرفیت سیستم ها با درنظرگیری این مورد کاهش پیدا میکند. بنابراین بهتر است در زمان خرید این مسئه را با کارشناسان فرش آگاه در این زمینه درمیان بگذارید و از آنها مشورت بگیرید.

۴: مقاومت در برابر دمای هوا

تاثیر میانگین دما از مواردیست که زمان انتخاب چیلر هواخنک باید به آن توجه کرد و درنظر گرفت. زیرا در این سیستم ها در ازای کاهش دمایی ۱ درجه سانتی گراد ظرفیت سیستم نیز ۱ درصد کاهش پیدا میکند. ازین رو دمای کلی هوا در خرید شما تاثیرگذار خواهد بود. این مورد می تواند بر روی عملکرد کمپرسور نیز اثرگذار باشد. و میزان قدرت آن را افزایش یا کاهش دهد. ارتفاع میتواند توان جذب کمپرسور را چند درصد تغییر دهد.

۵: خرید چیلر هواخنک بر اساس میزان فشار وارده

میزان مصرفی که شما از یک سیستم تهویه مطبوع میکنید می تواند در رنج های متفاوتی باشد. و فشارهای مختلفی را به سیستم وارد کند. بر همین اساس بهتر است قبل از خرید چیلر هواخنک از میزان مصرفتان برآورد تغریبی کنید. زیرا اگر بر اساس شرایط محیطی یا اقلیمی کاردکرد دستگاه زیاد است بهتر است سیستمی با قدرت اجرایی بالاتر انتخاب کنید. در ان صورت نوع سیستم و نحوه عملکردی آن می تواند تا حدودی متاوت باشد و قدرت کمپرسور برای پشتیبانی از جریان هوای بیشتر افزایش پیدا کند.

۶: توجه به فشار اوپراتور

بهتر است در زمان انتخاب چیلر هواخنک به این نکته دقت کنید که مقدار افت فشار استاندارد و توصیه در این دستگاه‌ها نباید از ۶۰ کیلو پاسکال بیشتر شود. و خرید سیستمی که کمترین میزان افت فشار بخار را دارد می تواند گزینه مناسب تری باشد.

نکات انتخاب چیلر هواخنک

۷: تعداد کمپرسورها

تعداد کمپرسورهای سیستم تهویه میتواند متفاوت باشد. که بر اساس مولفه های خاصی این تعدا می تواند افزایش و کاهش یابد. به طور معمول اطلاعات دقیق درباره نوع کمپرسور و تعداد آنها بر روی دستگاه درج میشود. که شما باید در زمان خرید چیلر هواخنک به دقت آن رابررسی کنید و یا درباره این موضوع از مسئول فروش سوال کنید.

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا بررسی نکات مهم و مولفه های حائز اهمیت در زمان خرید چیلر هواخنک به شما کمک کنیم تا پیش زمینه مناسب تری از آنچه در زمان مراجعه به بازار نیاز دارید، کسب کنید. و بتوانید انتخابی موثر و کاربردی داشته باشید. به یاد داشته باشید که خرید سیستم تهویه مطبوع یک انتخاب بلند مدت است. و شما سالیان سال از همان دستگاه استفاده خواهید کرد. پس بهتر است با مراجعه به مراکز معتبر و دریافت مشاوره های اصولی انتخابی همراه با رضایتمندی داشته باشید.

شما می توانید جهت نصب یا تعمیرات سیستم های تهویه مطبوع در شهر مشهد با شماره تلفن ۳۷۰۲۲_۰۵۱ تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت خدماتی ۳۷۰۲۲ شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و دستگاه های سرمایشی از بخش وبلاگ سایت زرین تهویه دیدن نمایید. و برای مشاهده محصولات و خرید سیستم های تهویه مطبوع به بخش فروشگاه سایت زرین تهویه مراجعه نمایید.