نکات مهم در خرید کولر گازی
نکات مهم در خرید کولر گازی

نکات مهم در خرید کولر گازی

با رعایت نکات مهم در خرید کولر گازی میتوانید یک خرید بی نقص داشته باشید‌. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

درباره‌ی نکات مهم در خرید کولر گازی چه میدانید‌؟ آیا کولرگازی باید با توجه به اقلیم و ناحیه محل زندگی انتخاب شود‌؟ آیا همه فضاها قابیلت پذیرش کولر گازی را دارند‌؟ شما برای انتخاب دستگاه مناسب چه نکات مهم در خرید کولر گازی را مد نظر دارید‌؟ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی نکات مهم در خرید کولر گازی با تیم تولید محتوای زرین تهویه ایرانیان همراه باشید‌….

نکات مهم در خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

از نکات مهم در خرید کولر گازی این است که بدانید چه نوع کولر گازی را میخواهید‌. پس در مراحل اولیه بهتر است درباره‌ی انواع کولر گازی بیشتر بدانید‌.

انواع کولر گازی

آشنایی با انواع کولر گازی از اولین قدم در رعایت نکات مهم در خرید کولر گازی است‌. در ادامه به طور مختصر با انواع کولر گازی آشنا خواهیم شد‌.

کولر گازی پرتابل

این نوع از دستگاه یک کولر گازی یک تکه است که فقط در پشت خود یک لوله خرطومی شکل دارد که این لوله وظیفه‌ی تخلیه گرمای موتور را دارد‌. این نوع از کولر گازی بسیار ساده است پون نیازی به وصل قطعات جانبی و لوازم خاصی را ندارد‌. این دستگاه قابل حمل است و برای فضا‌های کوچک مناسب است‌.

کولر گازی پنجره‌ای

کولر گازی‌های پنجره‌ای بسیار ساده و رایج هستند. این‌ها هم یک سیستم یکپارچه و یک تکه دارند. همه اجزای سیکل تبرید یعنی از کمپرسور گرفته تا فن در این یک تکه قرار دارد. همانطور که از نام آن پیداست این دستگاه در پنجره قرار میگیرد پس اگر قصد خرید کولر گازی پنجره‌ای را دارید از نکات مهم در خرید کولر گازی پنجره‌ای دقت به ابعاد پنجره‌ای که قرار است این دستگاه آنجا نصب شود میباشد‌. و حواستان باشد چون تمام اجزای این دستگاه بصورت یک تکه در پشت پنجره قرار میگیرد ممکن است سروصدا در داخل فضا حس شود که طبیعی است‌. این نوع کولر کنترل از راه دور ندارد و از نظر مصرف برق و گاز پر مصرف هستند‌.

کولر گازی ایستاده

این از کولر گازی بر خلاف دو مورد قبلی دو تکه هستند‌. یعنی یک یونیت خارجی و یک یونیت داخلی دارند. قطعه اصلی این پنل روی زمین قرار میگیرد اما کندانسور باید در یونیت خارجی و خارج از منزل قرار بگیرد‌. این دستگاه از نظر قدرت پرتاب هوا بسیار قدرتمند است پس سرمایش خوبی دارد و برای سالن‌های بزرگ پیشنهاد میشوند‌.

کولر گازی اسپیلت

این نوع از کولر گازی هم به دو قسمت تقسیم میشود که موتور و کمپرسور در محیطی دورتر از محل نصب پنل جا میگیرد تا از سروصدا جلوگیری شود‌. از نظر فضا و جاگیری نسبت به نوع پنجره‌ای فضای بیشتری را نیاز دارد. این دستگاه قابل حمل است اما کولر گازی قابل حمل برای کسانی که به فضای منزل اهمیت میدهند پیشنهاد مناسبی نیست چون فضاهای زیادی را اشغال میکنند‌.

اما این نوع از کولر گازی اسپیلت چون روی دیوار نصب میشود فضای کمی را اشغال میکند. پس از نکات مهم در خرید کولر گازی نحوه نصب و قرارگیری از نظر اشغال فضا میباشد‌. از نظر سروصدا هم میتوان گفت کولرگازی‌هایی که یونیت خارجی آنها دور تر از پنل قرار میگیرد سروصدا خیلی کم و ناچیزی دارند.

چند مورد از نکات مهم در خرید کولر گازی

بعد از تعیین خواسته و نوع خود از انواع کولر گازی باید انتخاب خود را با چند معیار که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد مقایسه کنید‌.

۱. پنل زیبای کولر گازی

برای خانه‌های مدرن امروز از نکات مهم در خری کولر گازی‌، زیبایی پنل است. پنل بخشی از کولر گازی است که به چشم دیده میشود و بر دکوراسیون و زیبایی فضا بسیار اثر گذار است‌.

نکات مهم در خرید کولر گازی

۲. کولر گازی چند هزار باشد‌؟

باید درباره‌ی اینکه کولر چند هزار برای فضای شما مناسب است تحقیق کنید‌. این مورد از حیاتی‌ترین نکات مهم در خرید کولر گازی است‌. اگر به این مورد دقت نکنید بعد از نصب امکان تعویض وجود ندارد‌. اگر به این موضوع دقت لازم را نداشته باشید ممکن است دستگاهی که خریداری کرده‌ای ظرفیت خنک کنندگی فضا را به اندازه کافی نداشته باشد که اینگونه عملا پول شما هدر رفته است‌. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم محتوای “BTU در سیستم تهویه چیست؟ بهمراه آموزش محاسبه ظرفیت سرمایشی” را مطالعه کنید.

۳. آب و هوا

برای انتخاب کولر گازی به آب و هوا و اقلیم منطقه دقت کنید. برای مثال برای آب و هوای بسیار گرم نظیر مناطق جنوبی با ظرفیت کولر گازی ۱۸۰۰۰BTU را انتخاب کنید.

۴. آفتاب‌گیر بودن فضا

اگر فضای مد نظر شما آفتاب‌گیر است باید از ظرفیت‌های ۱۰۰۰BTU استفاده کنید چون این آفتاب در سرمایش دستگاه شما اثر گذار است‌.

۵. ارتفاع سقف

از نکات مهم در خرید کولر گازی در نظر گرفتن سقف فضا است‌. اندازه معمول در سقف‌ها بین ۲.۵ تا ۳ متر است که اگر این ارتفاع بیشتر شود باید ظرفیت اسپیلت هم افزایش یابد‌.

در پایان

ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید‌. در این مقاله به نکات مهم در خرید کولر گازی اشاره کردیم‌. اگر این مطلب برایتان مفید بوده است نظراتتان را برایمان بنویسید. اگر در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید‌.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.