ویژگی و مزایای استفاده از اسپلیت چیست؟ و انواع اسپیلت ها چه امکاناتی دارند
مزایای استفاده از اسپلیت

ویژگی و مزایای استفاده از اسپلیت چیست؟ و انواع اسپیلت ها چه امکاناتی دارند

انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع مناسب میتواند به افراد برای داشتن آسایش حرارتی کمک کند. یکی از گزینه های پیشنهادی برای مصارف مختلف و خانگی اسپیلت است. از این رو در این محتوا از زرین تهویه به بررسی مزایای استفاده از اسپلیت خواهیم پرداخت. تا ان را به عنوان یکی از گزینه های پیشنهادی تحلیل کنیم و قابلیت های انواع اسپیلت را بازگو کنیم. پس تا انتهای این محتوا همراه ما باشید…

مزایای استفاده از اسپلیت

صرفه جویی هوشمند در مصرف انرژی

امروزه بهره مندی از سیستم اینورتر در اسپیلت ها میتواند منجر به کاهش مصرف انرژی شود. در محتوای “۷ مزیت کولر گازی اینورتر در برابر کولر های معمولی” به طور کامل به سیستم های اینوتر و تفاوت های آن در مصرف انرژی اشاره کردیم. امروزه سیستم هایی که دارای ترموستات اتوماتیک و هوشمند میباشند میتوانند نقش پررنگی را در کاهش هزینه های برق و مصرف انرژی ایفا کنند و هزینه های قبض شما را تا حدود زیادی کاهش دهند. به این صورت که شما میتوانید با مشخص کردن یک دمای مطلوب سیستم را به صورت اتوماتیک بر روی یک عدد ثابت خاموش و روشن کنید. و این کار میتواند از استهلاک دستگاه و هدر رفت انرژی جلوگیری نماید.

امکان تنظیم دما

یکی از مزایای استفاده از اسپلیت ها امکان کنترل ساده و سریع دمای هوا از طریق ترموستات و یا ریموت کنترل از راه دور دور است. این قابلیت ها به افراد این امکان را میدهد که به ساده ترین شکل ممکن و یا حتی از طریق تلفن های هوشمند در برخی از مدل های جدیدتر هوای محیط مورد نظرشان را مدیریت کنند. به این صورت میتوان مطمئن بود که فضای کار زندگی و یا هر محیط دیگری دمایی مناسب و استاندارد برای کار کردن و زندگی دارد.

تصفیه و پاکسازی هوا

با توجه به افزایش آلودگی هوا در کلانشهرها کنترل و مدیریت هوای داخل محیط به منظور سهولت در انجام کارهای روزانه و حفظ سلامت افراد بسیار مهم است. بنابراین یکی از جدی ترین مزایای استفاده از اسپلیت ها بهره گیری آنها از انواع فیلترها و مکانیزم های تصفیه ای به منظور پاکسازی هوا است. امکاناتی همچون فیلتر یونیزر، فیلتر بیولوژیک، فیلتر ویتامین C و… از امکانات جدیدی است که به این سیستم ها اضافه شده و میتواند تاثیر چشمگیری در سلامت افراد و مدیریت آلودگی ها داشته باشد.

همچنین انواع فیلتر های تصفه هوا و پاکسازی بکار رفته شده در این دستگاه ها میتواند آلودگی هایی همچون موی حیوانات، ذرات گرد و غبار، گرده ها و مواد آلرژی زا و بسیاری از آلاینده های محیطی را به خود جذب و از سیکل گردش هوا حذف نمایند.

مزایای استفاده از اسپلیت

رطوبت زدایی

رطوبت زدایی را میتوان یکی از شاخص ترین مزایای استفاده از اسپلیت دانست. این دستگاه هامیتوانند رطوبت محیط را به خوبی کنترل کنند و به همین دلیل گزینه های بسیار مناسبی برای فضاهای با رطوبت بالا و یا محیط های شرجی میباشند. به طور مثال کولرهای گازی حاره ای یا تروپیکال یکی از سیستم هایی است که برای مناطقی با رطوبت بسیار بالا توصیه میشود. بنابراین میتوان رطوبت زدایی و یا حالت DRY را یکی از قابلیت های کاربردی این دستگاه ها دانست.

امکانات مدیریتی دستگاه

یکی دیگر از مولفه هایی میتوان در سیستم های تهویه مطبوع جدید و بخصوص اسپیلت ها مشاهده کرد سایر امکانات مدیریتی است که بمیتواند به افراد برای شخصی سایزی دستگاهشان کمک کند. امروزه سیستم های تهویه مطبوع نتنها برای تعدیل دمای هوا و قابلیت های سرمایشی و گرمایشی استفاده میشوند؛ بلکه میتوانند با استفاده از امکاناتی همچون Timer، night mood، smart mood، saving moodو… به ساده تر شدن مدیریت و کنترل روند تهویه کمک کنند.

انواع اسپیلت

تنوع مدل های مختلف این سیستم ها را میتوان یکی از مزایای استفاده از اسپلیت دانست. زیرا تفاوت شکل و ابعاد این دستگاه ها میتواند در انتخاب بهتر نقش داشته باشد و دست خریداران را از بابت خرید سیستم مورد نظر براساس نیازهایشان کمک کند.

انواع و مزایای استفاده از اسپلیت

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با برخی از مهم ترین مزایای استفاده از اسپلیت اطلاعات مفیدی برای خرید این سیستم ها به بدهیم. ممنونیم که تا انتها همراه ما بودید لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو درباره استفاده از اسپیلت ها و مزایای آن با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.