راهنمای خرید فن کویل و مولفه هایی که باید در نظر بگیرید
راهنمای خرید فن کویل

راهنمای خرید فن کویل و مولفه هایی که باید در نظر بگیرید

بررسی دقیق راهنمای خرید فن کویل قبل از مراجعه به بازار و انتخاب کردن سیستم تهویه مطبوع بسیار موثر و پر اهمیت است. زیرا شما با شناخت موارد مهم در خرید و مولفه های مهم آن می توانید نتیجه ای بهتر و هوشمندانهه تر داشته باشید. نکته اینجاست که لزوما خرید یک سیستم گران قیمت با مشخصات بسیار زیاد مهم نیست. مهم آن است که انتخاب شما بنا بر نیازهایتان و در جهت رفع نیاز هایتان باشد. بنابراین تا انتها با این محتوا از زرین تهویه درباره خرید فن کویل و سیستم تهویه همراه باشید…

نکات مهم در چک لیست راهنمای خرید فن کویل

در محتوای بررسی جامع انواع فن کویل و کارکرد آنها به طور کامل به نحوه عملکرد فن کویل ها، مزایا و انواع مختلف آنها پرداختیم. به طور کلی می توان گفت فن کویل دستگاهی است که می تواند با عملکرد سرمایشی و گرمایشی در محیط‌های مختلف صنعتی، خانگی، خدماتی و اداری مورد استفاده قرار بگیرد. فن کویل ها شکل و مدل های مختلفی دارند. و هر یک بنابر عملکرد متناسب با فضای خاصی میباشند. برخی از مهم ترین موارد در انتخاب و خرید فن کویل از این قرار است:

۱: انتخاب ظرفیت مناسب در فن کویل

انتخاب ظرفیت مناسب نه تنها برای در راهنمای خرید فن کویل بلکه برای تمامی سیستم های تهویه مطبوع از مواردیست که در صورت عدم آگاهی و یا توجه به آن به مشکل برخواهید خورد. ظرفیت هوادهی یا CFM به معنای این است که یک سیستم تهویه مطبوع در هر دقیقه تا چه میزان قابلی تعویض و جایگزینی هوای یک محیط را دارد. این مولفه تا حدود زیادی به ابعاد فضا و مواردی همچون تعاد بازشو، شرایط اقلیمی و طراحی بنا دارد. ازین رو محاسبه درست آن میتواند باعث داشتن انتخابی بهتر و کاربردی شود. شما می توانید اطلاعات بیشتر درباره ظرفیت هوادهی سیستم های تهویه مطبوع و انتخاب ظرفیت مناسب برای هر متراژی از فضا را در اینجا بخوانید.

یکی دیگر از اعداد و ارقامی که ممکن است در هنگام خرید فن کویل با آن مواجه شوید BTU یا ظرفیت سرمایشی(برودتی) میباشد. این عدد نشان دهند میزان مصرف انرژی یا زمان برای خنک کردن یک محیط توسط سیستم تهویه میباشد. ظرفیت سزمایشی نیز همچون CFM باید از روی جدول انتخاب شود تا بتواند به خوبی به نیاز های سرمایشی یا گرمایشی فضا پاسخ مثبتی بدهد. اطلاعات کامل تر BTU و جدول محاسباتی آن را نیز می توانید از اینجا پیگیری کنید.

۲: نوع مناسب بنابر نیاز و شرایط فضا

همانطور که گفته شد، فن کویل ها در انواع و شکل های مختلفی ساخته شده اند. این تنوع مدل به شما کمک میکند تا مناسب ترین نوع از دستگاه ها را بر اساس شکل فضا و طراحی آن انتخاب کنید. مدل های سقفی، دیواری، زمینی، ایستاده و انواع یونیت های کاستی میتوانند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. پس در زمان خرید می توانید با توجه به گوناگونی مدل های موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

انواع مدل ها در خرید فن کویل

۳: توجه به محل و الزامات نصب در زمان خرید فن کویل

یکی از مواردی که باید به طور ویژه درنظر بگیرید، فضای نصب تاسیسات و خود سیستم فن کویل است. فن کویل سیستمی کاربردی و حساس است. به همین دلیل جایگیری آن بسیار حایز اهمیت میباشد. مدل های سقفی تو کار است سیستم به طور معمول درون سقف کاذب نصب میشود. بنابراین در زمان خرید فن کویل بهتر است حتما از مشورت متخصصان فروش این دستگاه راهنمایی بگیرید. تا با اجرای دست آن بتوانید بهره وری و طول عمر آن را بیشتر کنید.

۴: توجه به امکانات و ویژگی های فن کویل ها

فن کویل ها با توجه به برند و نوعشان می توانند ویژگی های مختلفی داشته باشند که انتظارات مختلف افراد و نیازهای فضا را برآورده کند. شما می توانید در زمان خرید بهترین سیستم را بنا اساس شاخصه هایشان خریداری کنید. در ادامه به بررسی موردی برخی از این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

  • امکان کنترل هوای هر واحد یا فضا در فن کویل ها امکان پذیر است.
  • کنترل دما و مدیریت آن با توجه به ترموستاتی کخ درون هر اتاق قرار گرفته است امکان پذیر میباشد.
  • اکثر این سیستم ها می توانند با با تغییر فراکانس و جریان گزدش به صرفه جویی در مصرف انرژی منجر شوند.
  • نصب و داکت کشی این سیستم ها به سادگی امکان پذیر میباشد.
  • در این سیستم ها تلفات حرارتی و هدر رفت انرژی به حداقل رسیده است.
راهنمای خرید فن کویل

در پایان

در این محتوا سعی کردیم تا با بررسی دقیق راهنمای خرید فن کویل به داشتن انتخابی بهتر کمک کنیم. شما می توانید برای نصب و تعمیرات این سیستم ها در شهر مشهد با شماره ۳۷۰۲۲-۰۵۱ تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت خدماتی ۳۷۰۲۲ مراجعه نمایید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع و جزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.