بررسی رایج ترین علت های خنک نکردن کولر گازی و راهکارهای آن
دلایل خنک نکردن کولر گازی

بررسی رایج ترین علت های خنک نکردن کولر گازی و راهکارهای آن

خنک نکردن کولر گازی می تواند یکی از دردسرهای جدی و مشکلات آزار دهند در مناطق گرم و فصل تابستان باشد. ازین رو بررسی علت های آن و پیدا کردن راهکارهای کاربردی برای آن میتواند در حل این معضل تاثیر گذار باشد. در حال حاظر بسیاری از افراد در مناطق مختلف از اسپیلت و یا کولرهای گازی به شکل ها و با ابعاد مختلفی برای خنک کردن محیطشان استفاده میکنند. اما اگر این دستگاه قادر به پاسخگوی درست به نیاز افراد نباشد. باید فکری جدی برای آن کرد. در این محتوا از زرین تهویه به بررسی دقیق علت سرد نکردن اسپیلت و راهکارهای پیشنهادی برای رفع آن میپردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید…

عیب یابی دلایل خنک نکردن کولر گازی

شاید شما هم تا به حال متوجه این نکته شده باشید که گاهی اوقات کولرگازی باد سردی برای تعدیل هوای محیط ایجاد نمی کند. این عامل میتواند نمایشگر این باشد که شما نتوانسته اید دستگاهتان به درستی برای کارکردن در شرایط تابستانی تنظیم کنید و یا اینکه چیزی دچار مشکل شده است. در مجموعه خدماتی شرکت زرین تهویه ماهر ترین تکنسین ها آماده خدمت رسانی به ساکنان شهر مشهد برای نصب و راه اندازه، تعمیرات سیستم های تهویه مطبوع و لوازم خانگی و یا اجرای تمامی دستگاه های تهویه میباشد. شما می توانید برای مشاوره و استفاده از خدمات آنها با شماره تلفن ۳۷۰۲۲_۰۵۱ تماس بگیر و یا با مراجعه به وبسایت ۳۷۰۲۲ اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

اما در ادامه این محتوا نیز به رایج ترین دلایل خنک نکردن کولر گازی برای عیب یابی بهتر دستگاه میپردازیم.

۱: تنظیمات ترموستات را بررسی کنید

چک کردن ترموستات یا کنترل دستگاه می تواند به ظاهر قدم ساده ای باشد اما اولین گام مطمئن شدن از آن است که شما سیستمتان را به درستی بر روی حالت تابستانه قرار داده باشید و تنظیمات دما را بر روی عدد درستی گذاشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم حتما محتوای “راهنمای کنترل کولرگازی” را مطالعه کنید. تا اطلاعات درستی درباره حالت های کولر گازی و نحوه تغییر آنها کسب کنید. حالت کنترل کولر گازی شما حتما باید بر روی cool و عملکرد فن نیز باید بر روی گزینه on و کاملا فعال باشد. تغییر ندادن و عدم تنظیم درست دستگاه یکی از ساده ترین مواردیست که میتواند منجر به خنک نکردن کولر گازی شود.

۲: فیلتر هوا را چک کنید

فیلتر تصفیه هوای سیستم های اسپیلت یکی از مهم ترین بخش هاییست که بارها و بارها در نگه داری از کولرگازی به آن اشاره کرده ایم. این بخش نیاز مخصوص به تعویض و یا شست و شوی سالیانه دارد. رسیدگی به فیلتر کولرگازی تا حد زیادی بستگی به میزان مصرف سالیانه از دستگاه و مقدار آلایندهای محیطی دارد. اما در صورتی که به فیلتر هوا بی توجهی شود، جمع شدن ذارت گرد و غبار و آلودگی ها و همچنین تجمع آنها بر روی فیلتر میتواند یکی از دلایل خنک نکردن کولر گازی باشد. به این صورت که هوا قادر نخواهد بود به درستی از بین قطعات عبور کند و کارکرد دستگاه به مرور با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

دلیل خنک نکردن کولر گازی

۳: کندانسور را بررسی کنید

کندانسور یکی از مهم ترنی بخش های هر سیستم تهویه مطبوع است که نقش خارج کردن گرما و تهویه محیط را بر عهده دارد. این بخش از دستگاه در یونیت خارجی که بیرون از فضای خانه بر روی پشت بام، پشت پنجره، در اتاق زیر شیروانی و… نصب میشود؛ قرار دارد. بنابراین یکی از بخش هایی که می تواند علت سرد نکردن اسپیلت باشد کندانسور دستگاه است. جک کردن دقیق این بخش برای خرابی ها و یا تجمع زباله میتواند به رفع بهتر این مشکل کمک کند.

یکی از راهکارها برای اینکار این است که کندانسور را تمیز کند و آشغال ها را بر بین بخش های مختلف قطعات مصل باله ها بر دارید. به یاد داشته باشید که این کار باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شود. اگر خودتان قادر به انجام دادن آن نیستید و یا مشکل جدی تری را احساس میکنید، حتما با یک تکنیسین با تجربه تماس بگیرید. زیارا اگر باله ها در اثر این کار خم شوند یا آسیب ببیند خسارات بیشتری به بارخواهد آمد.

۴: خراب بودن کمپرسور

کمپرسور همانند قلب تپنده هر سیستم تهویه مطبوع عمل میکند. یکی از رایج ترین علت سرد نکردن اسپیلت میتواند بروز مشکلاتی در بخش کمپرسور باشد. این بخش وظیفه پمپاژ کردن گاز مبرد را برعهده دارد. (برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گاز مبرد و انواع آن اینجا کلیک کنید.) همچنین کمپرس هوای گرم خانه را به بیرون منتقل کرده و آن را با هوای تازه جایگزین میکند. بنبابراین میتوان نتیجه گرفت اگر کمپرسور شما دچار مشکل شود، کولر گازی قادر به خنک کردن محیط نخواهد بود. متاسفانه اگر کمپرسور دچار مشکل شود آن را باید به طور کامل تعویض کرد. و این کاریست که شما بهتر است برای آن از تعمیرکارن مجرب در زمینه سیستم های تهویه مطبوع کمک بگیرید.

علت سرد نکردن اسپیلت

۵: نشت مبرد

مبرد گازی است که از آن برای جدا کردن گرمای هوا و خنک کردن آن استفاده میکنند تمدید این گاز و بررسی سطح استاندارد آن در سیستم های تهویه مطبوع به معنای عملکرد مناسب این سیستم در فرآیند برودتی است. پس اگر شاهد خنک نکردن کولر گازی بودید یکی از علت های احتمالی آن میتواند نشت یا کاهش سطح گاز مبرد باشد. که در این صورت نیز حتما باید با تعمیرکاران ماهر برای بررسی این مورد تماس بگیرید.

دو روشی که میتوان با آن از نشت گاز مطمئن شد دیدن یخ بستگی در خطوط مبرد و یا شنیدن صدای حباب و خش خش از واحد سیستم تهویه است. با مشاهده هر یک از این موارید میتوانید احتمال نشت و یا بروز مشکل در گاز مبرد و سیکل تبرید را بدهید.

در پایان

در این محتوا سعی کردی تا با بررسی برخی از مهم ترین دلایل خنک نکردن کولر گازی به شما برای عیب یابی سیستم تهویه مطبوع کمک کنیم. علت سرد نکردن اسپیلت یکی از مواردیست که بسیاری از افراد دچار آن میشود و یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد را درگیر میکند. امیدواریم این محتوا برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظرات و سوالاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای مشاهده انواع سیستم های تهویه مطبوع وجزئیات آنها به بخش فروشگاهی زرین تهویه ایرانیان مراجعه کنید. و یا برای مطالعه مقالات بیشتر از وبلاگ ما دیدن نمایید. در صورتی که قصدر دریافت مشاوره و اجرای پروژه دارید می توانید با شرکت زرین تهویه در شهر مشهد تماس بگیرید و یا با مراجعه حضوری به فروشگاه، از تکنسین و متخصصان این حوزه مشورت بگیرید.